LATEST POSTS

Galutinai prasilosiau sau sansus likt CL, bus pamoka :/

Lithuanian / lietuvių kalba/LKL

@ Triple: Jetzt schau bloß zu das du die Regionalliga gewinnst. Die Niederlage gestern mit 37 war schon extrem bitter.  Da hätte ich heute gut auf den 86 Punkte Sieg verzichten können.  Vor allem weil ich die Woche nochmal ordentlich in meinen Kader investiert habe. Shit happens - weiter geht es!!!  

German / Deutsch/Saison 19
FORUM FACTS
38869 Posts 779 Threads 8112 Members xypho77 Latest Member 3 Currently Online

Sezon 19

Posted on February - 22 - 2020 at 16:05

Günlerdir açılmasını bekledigim halde açılmadi kadar mı düştük bu oyunda arkadaşlar?

Posted on March - 24 - 2020 at 15:42

Selamlar,

diyelim ki Çin ligindeki bir takım tranfermarkete

a)Çinli yerel bir oyuncu koydu

b)Italyan yabancı bir oyuncu koydu.

a oyuncusu için markette görünen oyuncu maası %10 eklenmeden takımın mevcut durumda ödediği maaş iken, b seçeneğinde de %10 ilaveli mevcut maaşı mı?

Not:Transfer sonrası maaşın yeniden hesaplanacağını biliyorum.

Hocam çok kötü sormuşsun soruyu anlamaya çalışırken beynim yandı bi toparlayıp baştan sor istersen. 

Dayanamadım baya zorladım kendimi 😅

Sorunun cevabı "evet" hocam. 

Posted on March - 24 - 2020 at 15:45

KRİTİK VİRAJ!

Bugün zirveyi ilgilendiren büyük maçta Efes pilsen ve Lagaluga kozlarını paylaşacak.İlk maçı kaybeden Lagaluga bugün şampiyonluk yarışına devam etmek için sahaya çıkıyor.İlk maçta avrupa maçlarının etkisinde 74-82 kazanan Efes Pilsen bugün zorlanacağa benziyor. İki takımada başarılar dileklerimizi iletiyoruz , iyi olan kazansın diyoruz.

SEZON 20 DE 2.LİG ŞENLENECEK!

1. ligin kalitesinin artmasıyla, 2. lig de değer kazanmaya başladı.Özellikle sezon 20 de önemli takımların buluşacağı 2.ligde Bad boys,İstanbul dragons Kucukyalı 76ers,Yurtseven sk, Fenerbahçe ülker, The jackal, Sakarya pistons, Utah jazz, Pınar karşıyaka, İzmir ya da Tokatspor(umarım düşmezler), Galatasaray İstanbul, Mutispor ve Team#75073 mücadele edecek.Artık herkes ince eleyip sık dokuyor, parasını boşa harcamıyor ve büyük hayallerle mücadelesini veriyor.Bu ortamda 2.lig de en az 1 lig kadar takip edilecektir.

YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜR LAGALUGA!

Avrupada başarıyla ilerleyen Lagaluga cuma günü çin temsilcisiyle tamam ya da devam maçına çıkacak.Tüm kalbimiz onunla olacaktır.Bu sezon hem ligi hemde avrupayı başarılı bir şekilde götüren Lagaluga eminiz ki bu maçı da yenip yoluna devam edecektir.Ve hasret kaldığımız avrupa arenasında göğsümüzü kabartacaktır.Başarılar Lagaluga...

Önümüzdeki sezon 2. Lige sponsor ayarlayalım o zaman. 👍

Posted on March - 24 - 2020 at 15:55

Evet bende uzun bi aradan sonra karantinali günlerde bi maç seyredeyim. Bakalım nasıl bir seviyede ülkenin en baş takimlari. Lagaluga efes maçı için ekran başında yerimizi aldık. Gönlümüz sempatik lagaluga  takımından yana. Iki takımada başarılar hak eden kazansın. 

Posted on March - 24 - 2020 at 16:27

Arkadaslar desteginiz icin tesekkur ederim. Coronavirusunun hayatimiza etkileri yuzunden bu hafta oyuna pek zaman ayiramadim ama bugun ben de Efes ile macimizi takip edecegim. Umarim keyifli bir mac olur ve iyi olan kazanir :)

Avrupa mucadelesinde de var gucumuzle son macimizda galibiyet kovalayacagiz. Cok zor bir mac daha bizi bekliyor, umarim galibiyetle ayrilir ve butun arkadaslarimizi gururlandirabilirim :)

Bu arada arkadaslar coronavirusu maalesef hzila yayilmaya devam ediyor. Lutfen siz de tedbiri elden birakmayin, uzmanlari dinleyip evde kalmaya ve temizliginize dikkat edin. Duyar kasmak icin yazmiyorum ama gercekten cok ciddi boyutta hayatimizi etkiledi vicdansiz. Mumkun oldugunca tedbirli davranalim.

Posted on March - 24 - 2020 at 17:42

Selamlar,

a oyuncusu için markette görünen oyuncu maası %10 eklenmeden takımın mevcut durumda ödediği maaş iken, b seçeneğinde de %10 ilaveli mevcut maaşı mı?

Hocam çok kötü sormuşsun soruyu anlamaya çalışırken beynim yandı bi toparlayıp baştan sor istersen. 

Evet, kendimi iyi ifade edememişim:)Tekrar deniyorum:

Bir takım bir oyuncuyu satılığa çıkardı diyelim.Oyuncunun markette görünen maaşı, takımının oyuncuya o andaki ödediği maaş mı?

(Bunu da şu yüzden soruyorum.Maaş hidden skilli anlamada önemli ya, bir takım yerel oyuncusuna %10 daha az ödeyeceği için kafalar karışabilir.)

Bu vesileyle bir sorum daha var: Maaş hesabında deneyim de diğer yeteneklerle aynı oranda mı etkili?Umarım anlaşılabilir oldu bu sefer:)

Posted on March - 24 - 2020 at 17:52

Selamlar,

Evet, kendimi iyi ifade edememişim:)Tekrar deniyorum:

Bir takım bir oyuncuyu satılığa çıkardı diyelim.Oyuncunun markette görünen maaşı, takımının oyuncuya o andaki ödediği maaş mı?

(Bunu da şu yüzden soruyorum.Maaş hidden skilli anlamada önemli ya, bir takım yerel oyuncusuna %10 daha az ödeyeceği için kafalar karışabilir.)

Bu vesileyle bir sorum daha var: Maaş hesabında deneyim de diğer yeteneklerle aynı oranda mı etkili?Umarım anlaşılabilir oldu bu sefer:)

Evet markette gözüken fiyat ödenen mevcut maaş. Oyuncu yabancıysa % 10 hesaplayıp o payı düşmek gerekiyor. 

Deneyim maaşı ne kadar etkiliyor o konuda benim kesin bilgim yok hocam.

Posted on March - 24 - 2020 at 17:53

Lagalugayı  tebrik ederim güzel bir oyunla maçı kopardı. 

Posted on March - 24 - 2020 at 18:22

Tesekkurler hocam. 3 periyodu basabas gecen guzel bir karsilasma oldu. Izlerken keyif aldim :) Son periyotta maci koparabildik ama sampiyonluk icin yeterli olacak mi gorecegiz. Canakkale hocami da tebrik ediyorum bu guzel mucadele icin. Su an butun konstantrasyonum cuma gunku macta, bakalim zoru basarabilecek miyiz :)

Posted on March - 25 - 2020 at 07:38

Tesekkurler hocam. 3 periyodu basabas gecen guzel bir karsilasma oldu. Izlerken keyif aldim :) Son periyotta maci koparabildik ama sampiyonluk icin yeterli olacak mi gorecegiz. Canakkale hocami da tebrik ediyorum bu guzel mucadele icin. Su an butun konstantrasyonum cuma gunku macta, bakalim zoru basarabilecek miyiz :)

Hocam tebrikler, son periyot büyük bir taktiksel hata yaptık birazda arada 2 galibiyet fark olmasının rehaveti ile ama yinede muhtemelen geri dönemezdik sadece fark bu kadar olmazdı :) Cuma günü için başarılar, zor maç ama buraya kadar çok iyi getirdin sana güveniyoruz :)

Posted on March - 26 - 2020 at 19:38

maalesef kadro kurmayı unuttuğum için bir çok oyuncum 40 dk oynadı ve tokatdemirspora son anda kaybederek ligden düştüm diye düşünüyorum başta klup menajeri idari kadro çalışanları vs kovulacaktır...