LATEST POSTS

Može, ako su u tim nižim ligama bot ekipe ili želiš igrač samo brani tu poziciju. Inaće će igrati katastrofalo. Ne zbog visine, Već zbog loših skilova za outside napad. Šut kao primarac jako loš (nizak), kao i PM.  Za samo def igru, nije bitno dali  je igrač postavljen inside ili outside ...mislim

Ex-Yu/Pitanja

Znam da je ovaj momak predodređen za poziciju 3 ali može li da igra PF u nižim ligama ako mu namjestim spolja(outside)?   Klub: Partizan 1945 Državljanstvo: Starost: 30 Visina: 202cm Težina: 102kg Plata: $29,269 Pozicija:     Energy:   100 Forma: Veštine Odbrana: 17 Šut: 9 Brzina: 13 Dribling: 13 Snaga: 6 Post Tehnika: 5 Iskustvo: 18

Ex-Yu/Pitanja
FORUM FACTS
36769 Posts 692 Threads 7379 Members Tsipinio Latest Member 3 Currently Online

Sezon 16

Posted on August - 12 - 2019 at 17:55

Sezon 16 herkese hayırlı olsun. Dostça rekabetin olduğu bir lig diliyorum. Sonuçta bu oyunu stres atmak için eğlencesine oynuyoruz. Ve her takımın hedeflerine saygı gösterilmesini istiyorum. Kimimiz genç oyuncu yetiştirerek zengin takım olmak ister, kimimiz oyuncularına aşıktır kadrosunu değiştirmez, kimimiz kupalar almak ister deneyimli oyunculara yönelir vs. Bende artık sertlik için bile olsa niye kadronu güçlendirmiyorsun demeyeceğim. Ne demiş atalarımız "zorla güzellik olmaz".

Ereğli hocamla birlikte lige gelmemizle lig sertliğini 141e kadar çıkarttık. Tabi Yenilmez Armada coachı oyunu bırakmasa geçen sene bu sertliğe yakın olmamız işten bile değildi. Gelecek sezon CL ye muhtemelen 2 si direk 1 i ön eleme olmak üzere 3 takım göndereceğiz. Ligimizde bütün takımların overallinin 59-68 arası olduğunu düşünürsek çok çekişmeli ve zevkli bir lig bizleri bekliyor. Sıralama tahminimi cuma günü yapacağım.

Posted on August - 14 - 2019 at 18:29

Foo 101 - 59 Kütahyaspor 

MBT'nin Real Madridine karşı oynamak kolay olmadı. Hadi 1. periyot R.Garrison oyun kurmada çok kötüydü ama 4.periyot oyundan neden koptuk anlamlandıramadım. Geçen sezonun aksine oyun sonlarında daha kötü oynayacağız gibi görünüyor. Muti hocamada başarılar diliyorum umarım galibiyet alır. 

Posted on August - 14 - 2019 at 19:35

Teşekkürler iyi dileklerin için ama maalesef olmadı.çok zor bir eşleşme oldu bizim için bu aşamada. Elimizden geleni de yaptık ama rakip bizden 2-3 gömlek büyüktü.bu maçı unutup lige odaklanacağız. Zorlu maçlarla başlıyoruz lige.

Posted on August - 16 - 2019 at 19:09

TBL lig sıralaması tahminin;

1) Beylikdüzüspor

2) Mutispor

3) Lagaluga

4) Efes Pilsen

5) TurhanTula

6) Kütahyaspor

7) Al Islanders

8) Fenerbahçe Doğuş

9) Btioyo

10) Ereğlispor

11) Fenerbahçe Ülker

12) Utah Jazz( oyunu bırakacağı varsayılarak)

Regional lige bu sezonda pek asılmayacağız. 

Posted on August - 18 - 2019 at 14:26

Polonya bizi geçti maalesef. 146 sertliğe ulaşmışlar 5.yiz. Alttan doğru düzgün takımda yetişmiyor ki sertlik gelecekte ilk 3 e rahatça girebilsin diyelim. Arkadaşlar oyuna en az 1 aktif kişi katmaya bakın yoksa MBT Türkiye'nin geleceği yaş söyleyeyim.

Posted on August - 18 - 2019 at 22:26

Hocam oyunda yeniyim ben de. Bu sezon regional leaguede yer alıyor takımım ama ispanyol ve yunan takımlarıyla seviye farkımız çok fazla, özellikle 2. ligleri kıyaslarsak. oyunu tam çözebilmiş değilim; gerçi çok fazla kafa yormadım da ama tavsiyeniz olursa seve seve dinlerim.

Posted on August - 19 - 2019 at 07:04

Herkese iyi sezonlar. Bu sezon beni heyecanlandıran üç takım ve bu sezondan beklentimi kısaca paylaşayım.

Kütahyaspor: 3.Lig, 2.lig derken hızlı bir şekilde Süper Lige yükseldi. Bu da yetmedi kadrosunu inanılmaz hızlı bir şekilde güçlendirdi. Bu da yetmedi hazırlık maçlarında MBT Dünyasının önde gelen takımlarıyla maçlar ayarladı. Kütahyaspor bu ne hız demekten başka birşey gelmiyor içimden. Kesinlikle bu sezonun en iştahlı ve en heyecanlı takımı olacak. Tüm maçlarını zevkle takip edeceğim. Bizim Francoisi uyuyan devi de uyandırabilirse, takım ritmini hızlı yakalayabilirse müthiş işler başaracağına inanıyorum.

Ereğli İdman Yurdu: İşte bir iştahlı, heyecanlı takım daha. Süper Ligin böyle takımlara ihtiyacı vardı ve onlarda bizi fazla bekletmediler ve hemen geldiler. Kadrosunda benim çok sevdiğim Arthur Lorent Paşa benim için en dikkat çeken isim. Tabi son transfer sadece 26 yaşında ama 5,5 yıldızlı (Ben de bile böyle bir oyuncu yok yahu) Georgios Terzis sadece 1$ karşılığında takıma katıldı. Çok merak ediyorum bu oyuncuyu. Ligin açılış maçında karşılaşacağız ve ürkmemek elde değil tabi. Ereğliden beklentilerim çok yüksek. Yakaladıkları yükselişi ve heyecanı maçlarına yansıtabilirlerse müthiş işler yapacaklardır. Tüm maçlarını takip edeceğim.

TurhanTula: TSLye ilk geldiklerinde bir bocalama dönemi geçirdiler, ancak sezon sonuna doğru ardarda flaş galibiyetler alarak ligde tutundular. Geçen sezon lig başlarken vasatüstü bir kadroya sahiplerdi, ancak sezon sonunda kadro kalitesi mükemmele yaklaştı. İnanılmaz gelişme gösteren bu takım bu sezon herşeyi yapabilecek güçte. Bu sezon yüksek hedefler için sahaya çıkacaklar. Kendilerine inandıkları ve güvendikleri takdirde ligi üst sıralarda bitirecek potansiyele sahipler. Bence ilk beşe giremezlerse başarısızlık, 4.-5.sıra normal, ilk üç başarı olur. Tıplı geçem sezon gibi bu sezonda tüm maçlarını takip edeceğim.

Tavsiyeler: Sadece yukarıdaki takımlara değil, tüm takımlara tavsiyemdir: Maç öncesi rakibinizi iyi analiz edin, zayıf ve güçlü yanlarını belirleyin ve buna göre önlemler alın. Rakibinizin hangi oyuncularla sahaya çıkacağını tahmin etmeye çalışın. Hem hücumda hem defansta gerekli tedbirleri alın. Maç sonrası yenseniz de yenilseniz de mutlaka maçın analizini yapın. Maç öncesi beklentilerle maçta olan biteni karşılaştırın ve yanlış değerlendirmelerinizi tespit edin. Doğru değerlendirmelerinizi de tespit edin. Maçta savunmada ne gibi boşluklar vermişsiniz, rakip takımdan kimi durduramamışsınız bunları tespit edin. Aynı zamanda hücum planınız nasıl işlemiş? Herşey yolunda gitmiş mi? Beklentinizin yüksek olduğu oyuncudan yeterli katkıyı alabilmiş misiniz? Bunlara dikkat edin. Maç sonrası analizini iyi yaparsanız, rövanş maçına birkaç sayı önde başlıyorsunuz demektir.

Bu sezondan beklentiler:

- Tüm takımların maçlara iyi hazırlandığı,
- Maç esnasında heyecanın ve coşkunun en üst seviyelerde yaşandığı,
- Maç sonu kazanmanın coşkusu ve kaybetmesinin üzüntüsünden daha çok, tebrik ve takdir edilecek performansların ortaya çıktığı,
- Ligde tüm takımların çok önemli olduğu ve her takımın kendince bir emek verdiği bilinciyle sahaya çıkıldığı,
- Herkesin birbirine saygı gösterdiği bir lig bekliyorum.

Lig kalitemiz burada bir-iki kişinin elinde değil, 12 takımla başlıyorsak 12 takımla bitireceğiz. Sonuç ne olursa olsun tüm takımlar sonuna kadar mücadele edecekler ki, lig kalitemizi yükseltebilelim.

Son olarak bu sezondan beklediğim en önemli şey:

Açııkçası hocam ben senin kadar kendimden ümitli değilim :)

Yükseliş biraz hızlı oldu benim açımdan. Şanslıydım 2.1 grubunda olsam rakiplerim benden hem tecrübeli hem daha iyiydi ilk 5te filan biterdi muhtemelen.Kendi grubumda yine şanslıydım, Clippers benle oynadığı maçlarda 16-17 yaşlarında gelişmesi gereken oyunculara yer vererek adeta al senin olsun bu maçlar dedi, grupta zaten iddialı olmaya çalışan 3 takımdık. Daha iddialı bir takım olmak için çabaladım fakat ekonomik olarak ilerlememe imkan yoktu.

Bu sene elimden geldiğince çabalayıp ligde tutunmaya çalışacağım. Gücümün yettiği yere kadar mücadele edeceğiz bakalım.

Tüm takımlara başarılar dilerim, güzel bir sezon olması ümidiyle...

Posted on August - 19 - 2019 at 10:30

Hocam oyunda yeniyim ben de. Bu sezon regional leaguede yer alıyor takımım ama ispanyol ve yunan takımlarıyla seviye farkımız çok fazla, özellikle 2. ligleri kıyaslarsak. oyunu tam çözebilmiş değilim; gerçi çok fazla kafa yormadım da ama tavsiyeniz olursa seve seve dinlerim.

10 tane as oyuncun olsun gerisi genç olsun. Gençleri sade hazırlık maçlarında oynat. Ekonomik olarak büyümen için sürekli taraftar sayısı fazla olan takımlarla hazırlık maçı yapmaya çalış. Lig yükseldikçe gelen ödülle stadı yülselt.

Lig maçlarında o 10 as oyuncuyu 20 dk-20 dk ve agresif-normal(ya da normal-agresif) oynatmaya özen göster. Başta kadron zayıf olacak bu yüzden normal-normalle bota karşı bile yenilgi alabilirsiniz. Toplam maaşın sponsor gelirinin max. 20 bin dolar üstüne çıksın. Ki ekonomini tecrübe ede ede dengelersin zaten. İçeriden oynayan pg-sg-sf oyuncularda güç-top sürme dışarıdan oynayatacaklarında hız-şut atma yüksek olmasına dikkat et. Pivot ve Uzun forvet için güç ve pivot hareketleri kesinlikle iyi olmalı. Defans skılli ise bütün mevkilerde iyi olmalı.

Posted on August - 19 - 2019 at 18:06

10 tane as oyuncun olsun gerisi genç olsun. Gençleri sade hazırlık maçlarında oynat. Ekonomik olarak büyümen için sürekli taraftar sayısı fazla olan takımlarla hazırlık maçı yapmaya çalış. Lig yükseldikçe gelen ödülle stadı yülselt.

Lig maçlarında o 10 as oyuncuyu 20 dk-20 dk ve agresif-normal(ya da normal-agresif) oynatmaya özen göster. Başta kadron zayıf olacak bu yüzden normal-normalle bota karşı bile yenilgi alabilirsiniz. Toplam maaşın sponsor gelirinin max. 20 bin dolar üstüne çıksın. Ki ekonomini tecrübe ede ede dengelersin zaten. İçeriden oynayan pg-sg-sf oyuncularda güç-top sürme dışarıdan oynayatacaklarında hız-şut atma yüksek olmasına dikkat et. Pivot ve Uzun forvet için güç ve pivot hareketleri kesinlikle iyi olmalı. Defans skılli ise bütün mevkilerde iyi olmalı.

Teşekkür ederim.

Posted on August - 20 - 2019 at 12:55

Yeni sezon herkese hayırlı olsun, yazıp yazmadığımı hatırlamıyorum ama tekrar Kargo hocanın şampiyonluğunu kutlayayım. En sonunda bırakanın edenin fazla olmadığı bir sezon başlangıcı yakaladık ve  lig sertliğimiz istediğimiz gibi oldu, duyarlılık gösteren herkes sağolsun. Bu sezon için tek tahminimiz geçen sezonu ilk 6da bitiren takımların yine ilk 6da bitireceği yönünde olacak bunun haricinde ki diğer tahminleri çok sağlıklı bulmuyorum. 2-3 sezondur sezonun flaş takımı Turhantula olur diyorduk bu sezon olacak umarım sezonun ilk maçı onunla olacak ve gerçekten kora kor bir mücadele olacağına inancım tam akşam ekstra maç takibinde olacaklara tavsiyemdir :)

Bir diğer dost takım Giresunda sağlam adımlar (kasa) ile gelmeye devam ediyor yeni başlayanlar takip edip incelesin sonrasını bilemem ama bugüne kadar ki klüp yönetimi örnek olacak şekilde gidiyor. Herşeyi planlı programlı trasnferinden ligde ki sıralamasına kadar.. 

Posted on August - 21 - 2019 at 17:07

Hazırlık maçlarına ayarladığım taktiği varsayılan sanıyordum o yüzden hazırlık maçına taktik ayarlamadım gitti Doğuş maçı ya hay aklımı...

İnş sakat vermem. Birde sakatlık olursa durum feci.