LATEST POSTS

Može, ako su u tim nižim ligama bot ekipe ili želiš igrač samo brani tu poziciju. Inaće će igrati katastrofalo. Ne zbog visine, Već zbog loših skilova za outside napad. Šut kao primarac jako loš (nizak), kao i PM.  Za samo def igru, nije bitno dali  je igrač postavljen inside ili outside ...mislim

Ex-Yu/Pitanja

Znam da je ovaj momak predodređen za poziciju 3 ali može li da igra PF u nižim ligama ako mu namjestim spolja(outside)?   Klub: Partizan 1945 Državljanstvo: Starost: 30 Visina: 202cm Težina: 102kg Plata: $29,269 Pozicija:     Energy:   100 Forma: Veštine Odbrana: 17 Šut: 9 Brzina: 13 Dribling: 13 Snaga: 6 Post Tehnika: 5 Iskustvo: 18

Ex-Yu/Pitanja
FORUM FACTS
36769 Posts 692 Threads 7378 Members Grisino Latest Member 2 Currently Online

Çaylak Bildirim Başlığı

Posted on June - 28 - 2019 at 12:46

Merhaba arkadaşlar. Oyuna başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. Daha önce benzer oyunlar oynamış olmam sebebiyle tam anlamıyla olmasa da oyunu kavramak zor olmadı. Şu an oyun benim için genç oyunculara deneyim vermek ve pazartesi-cuma günleri antrenman şenliklerini beklemek şeklinde geçiyor. Bir de güzel çaylaklar çekebilsek tadından yenmez ama pek şanslı değilim o konuda. 😃
Çaylak konusunda bir başlık olsun istedim. Şöyle ki çekilen çaylakları -özellikle yeni başlayan arkadaşlar- bu başlık altında paylaşırsak oyunun ilgili ve bilgili kullanıcılarının fikirleriyle takıma katıp reddetme hususunda çaylak sahipleri daha iyi bir karar vermiş olacaklar. Başka bir açıdan verdiği antrenmanlara uygun olmayan veya deneyim veremeyeceği bir çaylak çeken arkadaşlar da elinden çıkarmak istediğinde buradaki arkadaşlardan talip olanlar çıkabilir, bu şekilde de oyuncu ülke içinde kalmış olur. Bu da ileride eklenecek bir Milli Takım uygulaması konusunda şimdiden bize avantaj sağlayacaktır.

Bu konuda fikirleri olan arkadaşlar da yazarsa ve nasıl en uygun olabiliri bulursak çaylak konusunda atılacak bu ilk adım kullanıcıları da heveslendirip oyunda kalmalarına neden olabilir. Herkese iyi oyunlar. 🖐

Posted on July - 1 - 2019 at 07:17

Selman Ertegün                                   

• Yaş:15                                            Defans:3
  • Yükseklik:172cm                           Şut atmak:5
  • Ağırlık:73kg                                   Hız:4
  • Maaş:$1,495                                 Top sürme:5
  • Pozisyon:PG                                  Güç:3 
  •                                                        Pivot Hareketleri:5

Öncellikle başlık için sağol hocam geçen dönemlerde de yazılarımız olmuştu bu konuda milli takım, oyuncu yetiştirme konuları hakkında bir iki hamle dışında çokta ilgilenip üzerinde duramadık doğrusu..En azından bu başlık altında vakti olan arkadaşlar yeni arkadaşlar için yardımcı olup iyi bir çaylağın heba olmasını engelleyebilir. Bu bizim ilk haftanın çöpü kendisine bundan sonra ki hayatında başarılar diliyoruz :)

Posted on July - 1 - 2019 at 14:56

Sezon ortası ve sezon sonu çaylak çekmek tam ölü yatırım. Benim gözlemlediğim kadarıyla iyi çaylaklar off season ve sezon başı geliyor.

Posted on July - 1 - 2019 at 18:09

Fahri Isler

Yükseklik:181cm                        Şut atmak:6

Ağırlık:81kg                                Hız:2

Maaş:$1,958                              Top sürme:3

Pozisyon:PG                              Güç:2

Pivot Hareketleri:7

Bizim reddedilecek elemanımız da bu. Başlığı açarken dediğim gibi bu konuda pek şansım yok.

Posted on July - 1 - 2019 at 18:11

Selman Ertegün                                   

• Yaş:15                                            Defans:3
  • Yükseklik:172cm                           Şut atmak:5
  • Ağırlık:73kg                                   Hız:4
  • Maaş:$1,495                                 Top sürme:5
  • Pozisyon:PG                                  Güç:3 
  •                                                        Pivot Hareketleri:5

Öncellikle başlık için sağol hocam geçen dönemlerde de yazılarımız olmuştu bu konuda milli takım, oyuncu yetiştirme konuları hakkında bir iki hamle dışında çokta ilgilenip üzerinde duramadık doğrusu..En azından bu başlık altında vakti olan arkadaşlar yeni arkadaşlar için yardımcı olup iyi bir çaylağın heba olmasını engelleyebilir. Bu bizim ilk haftanın çöpü kendisine bundan sonra ki hayatında başarılar diliyoruz :)

Eyvallah hocam. Umarım başlığın bir faydası olur. Bunun için daha fazla kişinin ilgisinin olması gerekiyor. Bakalım olacak mı?

Posted on July - 1 - 2019 at 18:13

Daha önce oynadığım başka bir menajerlik oyununda buna benzer bir başlık vardı ve o başlıkta o hafta altyapıdan çekilen oyuncular paylaşılırdı. Burda da buna benzer birşeyler yapılabilir. Herkes bu başlık altında o hafta gelen oyuncuları paylaşır. Zaten 3-4 haftaya hangisi para eder, hangisi etmez tüm coachlar kolayca anlayabilir diye düşünüyorum.

Önceki sezon başlılarından birinde youth academyden oyuncu çekmeyi teşvik edici bir yazım vardı. 13 ya da 14.sezon başlığının altındadır muhtemelen. Kısaca bu olaya uzun vadeli bir yatırımmış gibi bakın. Verdiğiniz paralar bir gün çekeceğiniz o muhteşem 15lik oyuncuyla kat be kat geri dönecektir.

Örnek: Hesap edelim bir sezon 9 hafta ve haftalık 15.000 TL ödüyoruz. 7 sezon boyunca oyuncu çektiğimizi varsayarsak;

7 x 9 x 15.000 TL = 945.000 TL ödüyoruz.

7 sezonda 63 tane şansımız var. Mutlaka ve mutlaka bu 63 oyuncudan ödediğimiz parayı çıkaracak oyuncular gelecektir. 62 tane çöp çıkar ama o bir tane altta verdiğim oyuncu gibi çıkarsa, gelsin superstarlar, gelsin şampiyonlular deriz...

Demir Ataseven

O nasıl bir satış öyle... 😲

Hocam o mesajını henüz yeni başladığım zamanlarda okumuştum. Bu konuda sana sonuna kadar hak veriyorum. Her ne kadar şansım olmasa da her hafta oyuncu çekiyorum. Elbet birgün şans bize de gülecek. 😀

Posted on July - 1 - 2019 at 19:14

Arkadaşlar yaptığınız bi yanlış var. Çaylak  mekaniği charazay  gibi değil tam olarak. Oyuncu özelliklerinin ayrı ayrı potansiyeli var. Ilk bakışta iyi gözükmeyen bir oyuncu hızla antrenman alarak ust düzey bir oyuncu olabilir keza iyi gözüken bir oyuncu yavaş antrenmanla orta seviye bir oyuncu olarak kalabilir. Önemli olan hızlı antrenman alan oyuncuları tespit etmek 

Posted on July - 2 - 2019 at 07:20

Arkadaşlar yaptığınız bi yanlış var. Çaylak  mekaniği charazay  gibi değil tam olarak. Oyuncu özelliklerinin ayrı ayrı potansiyeli var. Ilk bakışta iyi gözükmeyen bir oyuncu hızla antrenman alarak ust düzey bir oyuncu olabilir keza iyi gözüken bir oyuncu yavaş antrenmanla orta seviye bir oyuncu olarak kalabilir. Önemli olan hızlı antrenman alan oyuncuları tespit etmek 

Aslında tam olarak charazay mantığı Koba hocam, orada da oyuncu potansiyelleri gizlenmiş halde gelir 3-4 haftalık antreman periyotları, özeliiklerinin küsuratlı olan kısımları sıfırlandıktan sonra hesaplar yapılırdı. Burada potansiyellerden bahsedenleri gördüm fakat oyuncu özellikleri küsuratlı geliyor mu onu kontrol edemedeim daha 

Posted on July - 2 - 2019 at 08:39

Aslında tam olarak charazay mantığı Koba hocam, orada da oyuncu potansiyelleri gizlenmiş halde gelir 3-4 haftalık antreman periyotları, özeliiklerinin küsuratlı olan kısımları sıfırlandıktan sonra hesaplar yapılırdı. Burada potansiyellerden bahsedenleri gördüm fakat oyuncu özellikleri küsuratlı geliyor mu onu kontrol edemedeim daha 

Küsuratlı geliyor hocam. Benim demek istediğim şu, charazayda oyuncuda bir tane genel potansiyel oluyordu. Mbt  de her oyuncunun özelligi icin ayri ayri potansiyeller bulunuyor ve bunun yanında asist gibi  ribaunt gibi doğrudan istatistiklere etki eden gizli yetenekler var. Demin söylemek istediğimi bir daha açıklamak istiyorum yani bir oyuncu hızlanma antrenmanı konusunda potansiyelliyken  top sürme antrenmanında potansiyelli çıkmayabilir. Ben caharazayda bunu hatırlamıyorum yanlışta hatırlıyor olabilirim tabi yani  sonuç olarak mbt  için şuan 15 lik oyunculara yüksek fiyatlar biçmek ve buyuk beklentilere girmek sağlıklı olmayabiliyor. Alın örnek savaş benli aldığımda her özelliği 6-7 'ydi sezon başındaydı üstelik bi aldık adam skill  atlamıyor... kargo hocamın bana kazığıdır  sağ olsun 😅😅😅

Deneyim arkadaşlar mevzu. ben 0 deneyimli adama 10 milyon vermem şahsen 15 yaşında çok iyi olsa bile. Ha burda çok parası olan çok manyak var her şey çıkabilir karşımıza 

Posted on July - 2 - 2019 at 08:48

Genel olarak çaylak çekme olayına gelirsek... ya bırakın kar yapmayı falan oyunun en eğlenceli kısımlarından bir tanesi kendi alt yapından tamamen orjinal bi tip çıkıyor karşına sana özel 😅sadece ismini görmek için bile 15 bin veririm ben. bazen çok gülüyorum isimlerine 😂 ha birazda eli yüzü düzgün olursa tadından yenmez işte.

Posted on July - 2 - 2019 at 09:43

Tamamdır şimdi anlaştık Koba hocam her özelliğin farklı potansiyeli kısmını kaçırmışım ben charazayda o yoktu kesinlikle. Yine de çekilen çaylak boy bakımından uygun değil ve pozisyona göre temele özellikleri çok düşük ise dolu bir kadroda yer alması pek olası olmuyor :) Aynen çaylak çekmenin 15k dan daha fazla getirisi var maddi manevi :)