LATEST POSTS

Može, ako su u tim nižim ligama bot ekipe ili želiš igrač samo brani tu poziciju. Inaće će igrati katastrofalo. Ne zbog visine, Već zbog loših skilova za outside napad. Šut kao primarac jako loš (nizak), kao i PM.  Za samo def igru, nije bitno dali  je igrač postavljen inside ili outside ...mislim

Ex-Yu/Pitanja

Znam da je ovaj momak predodređen za poziciju 3 ali može li da igra PF u nižim ligama ako mu namjestim spolja(outside)?   Klub: Partizan 1945 Državljanstvo: Starost: 30 Visina: 202cm Težina: 102kg Plata: $29,269 Pozicija:     Energy:   100 Forma: Veštine Odbrana: 17 Šut: 9 Brzina: 13 Dribling: 13 Snaga: 6 Post Tehnika: 5 Iskustvo: 18

Ex-Yu/Pitanja
FORUM FACTS
36769 Posts 692 Threads 7379 Members Tsipinio Latest Member 1 Currently Online

Sezon 15

Posted on June - 10 - 2019 at 19:55

Hayırlı olsun diyelim hep birlikte, umarım bütün hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz ve başarılarla dolu bir sezon olur analizci arkadaşlardan 2.1 ve 2.2 analizlerinizi okumak ayrı bi keyif veriyor ayrıca 😄

Posted on June - 10 - 2019 at 20:39

Uzun bir tatil dönemi geçirdiğim için yazma şansım olmadı. Öncelikle tabiki Beylikdüzüsporu şampiyonluğundan dolayı kutluyorum.Hem kendi yetiştirdiği oyuncuları hem de gücüne güç katan ve katacak transferleriyle artık türkiye liginde avrupa maçları etkilemezse kimsenin yenemeyeceğini düşünüyorum.Bu gücünü avrupada da en doğru şekilde kullanıp yeni rekorlara imza atabilecek bir potansiyele sahipler. Bu sene olmasa bile önümüzdeki 2-3 sezonda son 8 de görebiliriz.Onun dışında her daim tehlikeli Efes Pilsen, daha da güçlenen Lagaluga ve defansının yanına biraz da ofans ekleyen All islanders ve bir de efsane utah.Gerçekten çok zorlu bir lig bizi bekliyor. Fenerbahçe efsane 10m lik transferinden sonra bir hareket göstemedi. onun dışında yeni gelen takımlar ve Turhantulanın biraz daha zamanı var yukarlara çıkmak için.Yenilmez armada kadrosunu gençlere bırakmış.Umarım taktiksel transferlerle sertliği yukarda tutarlar.

Ve 2.1 in sertliğinin de 83 olması şimdiden, gerçekten doğru işler yaptığımızı gösteriyor.Hem 2.1 de hem de 2.2 de mücadele zevki üst seviyelere çıkacaktır.

Tüm kullanıcılara başarılar diliyorum.

Posted on June - 11 - 2019 at 06:22

Herkese Günaydın,

Geçtiğimiz hafta oyuncu fiyatlarındaki düşüşten dolayı transfer içgüdüme mukayıt olamayıp bakiyede eksiye düştüm.

Bu arada Karakaya hocam, takım armanı çok beğendim. 

Posted on June - 11 - 2019 at 17:22

Yeni sezon hayırlı olsun. Bu sezon en skorer oyuncumuz olan Vilhelm Barta önderliğinde ligde zorlayabildiğimiz kadar zorlayacağız. Burdan sonra takım gücünü arttırmak için kaynak yaratmamız gerekecek. 

Geçen başlıktaki çağrımı da buradan tekrarlamak istiyorum. TBL'de Lig sertliğinde rekor gelmek üzere. Yenilmez Armada ve Team75073 hocalarını takımlarını hemen güçlendirmeye çağırıyorum. 

Posted on June - 11 - 2019 at 21:07

Bu sezon sonunda 4 senedir mücadele ettiğimiz 2.ligden TBL ye yükselme başarısını elde etmiş bulunuyoruz.Geçen 4 sezonda bir kez üçüncü iki kezde dördüncü olarak tüm çabalarımıza rağmen yükselme şansı elde edememiştik.Geçtiğimiz sezon yönetimle konuşarak yıprandığımızı belirtip 1 sezon dinlenmek için anlaşıp görevi yardımcı antrenöre devredip arka planda takıma destek olduk. Artık takım yönetimini tekrar ele alma vakti geldi.TBLdeki ilk sezonumuzda ligde kalma mücadelemizi sonuna kadar sürdürmek ve bunu başarmak istiyoruz. Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Beylikdüzüsporu tebrik ediyor,şampiyonlar liginde mücadele edecek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.

Talis hocama da takım armamızı beğendiği için teşekkürlerimi iletiyorum.TBLde mücadele edipte armasız takım olmaz düşüncesiyle kısa süre içinde tasarladığımız armamızın takımımıza şans getirmesini umuyorum. :)

Posted on June - 12 - 2019 at 07:55

Güzel ve renkli bir sezon bizi bekliyor...

Lig sertliğine ben artık bakmıyorum açıkçası. kaç sezondur dilimde tüy bitti söyleye söyleye bazı arkadaşlara zorla yaptıracak değiliz bu işi. belli bir bilinç oturdu az çok diye düşünüyoum kaderimize razı olacaz artık yapacak bişey yok.

Lige Şampiyon beylikdüzüspor maçıyla başlıyoruz çok uzun bir aradan sonra üst düzey bir maça çıkıyoruz. Mike Tyson Lennox Lewis boks maçına benzetiyorum bu maçı :)  bakalım paslandık mı? Beyikdüzü bizi haşat mı edecek yoksa eski ünvanımızı geri mi alacağız? açıkçası şuan beylikdüzü net favori konumunda oyuncularını tanıyor ne alacağını biliyor takviyelerle güçleniyor. benim takım tam bir bilmece durumunda. Panik trasnferleri yaptık kadromuz şişti  daha sonra genç oyuncularımızı elimizden çıkartmak zorunda kaldık.  son ana kadar kazanmak için tüm imkanlarımızı kullanacağız. Lige hızlı ve güzel bir galibiyetle tekrar merhaba demek istiyoruz fakat işimiz hiç kolay değil.

Yeni sezon herkes için hayırlı olsun.

Posted on June - 13 - 2019 at 13:32

offsezon dönemini hiç sevmiyorum. abuk subuk fiyat arttırıyor herkes sanki bir haltmış gibi. 4-5 milyonu gözden çıkartmıştık spiro için fakat sinirden fiyatını yükselttikde yükselttik. herif 20 milyon verse yine basacaktım parayı!

sanki o adamı alınca her maçı kazanacak pezevenk. bir sürü oyuncuyu fiyatı gereğinden fazla yükseldiği için bırakmak zorunda kaldık ama en sonunda sezona yalnızca bit tane pivotla başlama tehlikesini düşünerek verdik veriştirdik. 

allah belasını versin offsezonun

çok sinirliyim şuan 

:)

Posted on June - 13 - 2019 at 21:38

Geçen sezonun şampiyonu Beylikdüzü takımının değerli koçu kargo hocamızın açıklamaları bizi yeni sezon öncesi motive etti. Yeni sezon öncesi transfer döneminde 3 oyuncu ile yollarımızı ayırıp 3 yeni transfer yaparak lige başlayacağız gibi görünüyor son günlerde panik transferi yapmazsak. Kadromu ligde kalmayla düşme arasında bi yerde görüyorum. Offsezonda takip edipte gerek unutkanlık gerekse iş dolayısyla kaçırdığımız takımımıza katkı sağlayacak 2-3 oyuncuyu kaçırmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Yeni sezonda altyapıdan yetiştirdiğimiz defans+ofans toplamı 52 olan Melik,emektarımız  Iwo ve yeni transferimiz Gennady e çok güveniyoruz. 

Oyunla ilgili eleştirilere gelecek olursam genel anlamda hala oyun zevk versede eksiklerle ilgili gelişmelerin olmaması biraz üzücü. Menajerler arası mesajlaşma,milli takım turnuvaları,ulusal kupa maçları,genç oyuncuları daha çok oynatabileceğimiz u-16 veya u-17 ligi.Son olarak bu düşüncem TBL ye çıktığım ve  muhtemel düşecek takımlar arasında yer almamla ilgili değildir öncelikle bunu belirteyim. :) Ligde 12 takım olamsı ve bunların dördünün düşmesi biraz olumsuz bir durum bence.Bu sezon mücadele eden takımların %33ü bir sonraki sezon ikinci ligde yer alacak ve kadrosunun büyük bir bölümünü finansal durumlar sebebiyle dğiştirmek zorunda kalacak.Ligde 16 takım olması bence daha iyi olabilir.

15. sezonda tüm takımlara başarılar diliyorum.

Posted on June - 13 - 2019 at 22:58

Tam TBL'deki köklü takımlarla bile başa baş mücadele edecek noktaya gelmişken bilgisayarımın anakartı yandı. Olacak iş değil. Telefondan da kadro yapması çok uğraştırıcı oluyor. Oyun bu yönden buzzerbeater'ı örnek almalı. Muhtemelen bu sezon lig çıkma yarışında erken havlu atacağız. 

Oyunda gözlemlediğim kadarıyla lig sertliğinin bir top noktası olacak. 180-200 arası olur diye düşünüyorum. Sırp liginden gözlemlediğim kadarıyla o da tüm takımlarda 70-75 arası overall olursa gerçekleşecek. Ben TBL'de bu nokta geldiğinde çoğu takımın kalıcı olacağını ve yeni takımların işinin çok zor olacağını düşünüyorum. 55 skilli bir oyuncuyu şimdilik iyi kötü alabiliyoruz ama ileride TBL takımları 70-75 skillerle dolduğunda onunla mücadele edebilmesi neredeyse imkansız hale gelecek.

Posted on June - 15 - 2019 at 06:14

Herkese iyi oyunlar,

Ever az çok takımlar şekillendi.Sıralama tahmini yapmanın zamanı geldi.Yenilmez ve team75073 de lig sertliği için biraz çaba gösterse bu sezon çok yükseklere çıkabilirdik. ama bugün son gün olmasına rağmen hala bir hareket yok. Umarım ikinci takımın direk ŞLye gitmesini kaybetmeyiz.Sıralamaya gelirsek;

1,2,3 (Beylikdüzü,Efes pilsen, Utah jazz)

4,5,6 (Mutispor,Lagaluga,All islanders)

7, Fenerbahçe Ülker

8,9 (Turhantula,Karakaya)

10, İzmir Aegeans

11, Yenilmez Armada

12, Team#75073

Posted on June - 16 - 2019 at 16:50

Sayın hocam, mahcub ettiniz beni, özre ne hacet :)

Analizde kendi ismimi görünce mutlu oldum açıkçası. Oyuna başlayalı 2 ay bile dolmadı hala maç içi seçimlerinin etkisini anlamaya çalışıyorum. 3. ligde malesef sadece bir kere Kütahyaspor ile denk güçte bir  rakip olarak maç yaptık onda da savunmada hücumda agresiflik ne kadar etkiliyor, şut at ve ya pas at demek oyuna nasıl boyut katıyor anlamam çok mümkün olmadı. Bu sezon bir nebze oyunu anlama açısından adım atacağımı ümit ediyorum.

İyi bir sezon olması dileğiyle herkese iyi oyunlar...