LATEST POSTS

Ben birşey yazmayacaktım ama yani gerçekten nereden bakarsanız bakın zarar veriyor bu hükmen işi, bunu hem uzun yıllar oynayanlar yapıyor hem de yok gelecek yok başarı diye dem vuranlar yapıyor. Hele ki hiç oynanmaması tamamen facia ne diyim..   Bu arada Muti hocanın yazdığı son paragrafın altına aynen imzamı atıyorum. Oyun içi mesajlaşma harici şu an bir geliştirme görülmüyor, bu özellikle eski Cha kullanıcılarının hatırlayacakları bir sona doğru oyunu götürüyor, kimsenin bırakma ya da yor...

Turkish / Türkçe/Sezon 17

Pirmais sezonas aplis noslēdzies. LBL tabula izskatās diezgan simetriska visas komandas sadalījušās sākot no 11-0 līdz 0-11 pa vienam solim. Kā citiem sezonas 1/2 ? Man pagaidām ar lielu pluss zīmi, nebiju domājis tik labi (skatoties spēku samērus) iesākt sezonu.

Latvian / Latviešu Valoda/Latvija (LBL)
FORUM FACTS
36779 Posts 692 Threads 7392 Members cooldude Latest Member 0 Currently Online

Beni bilgilendirir misiniz

Posted on May - 04 - 2019 at 16:03

Bu oyunun futbol versiyonunu uzun yıllar oynadım burası yeni karşıma çıktı deneyeyim dedim birkaç sorum olacak

1) maddi durum en fazla eksi kaça düşüyor şuan -20.000

2) Haftalık ne kaar para kasaya girer

3) Bu oyunun kullanıcı sayısı nedir ( Türkiye ve dünyada )

4) örneğin 4.3 ligi birinci bitirirsek , 4.2 ligine mi yükseliriz yoksa lig 3 için play off mu oynarız

5) Satın aldığımız oyaldığımızne kadar süre sonra tekrar satabiliriz

• previous
  • 1
  • next

Posted on May - 6 - 2019 at 05:55

1) -100.000 ya da -200.000e kadar düşer. Emin değilim. Eğer o limitinde altına düşerse ilk haftalık güncellemede otomatikman eniyi oyuncun satışa çıkar. Haftalık güncelleme pazar gününü pazartesiye bağlayan gece...

2) Haftalık gelirlerin ekranın sol tarafında finans ya da ekonomi herneyse o başlıktan kontrol edebilirsin. Sponsorlar haftalık olarak sana bir ücret öder. Sponsor geliri bulunduğun grubun sertliğine göre değişir. Ayrıca ligde kazandığın maç başına ek sponsor geliri kazanırsın. Ayrıca lig maçlarında kendi sahanda oynadığın maçlardan maç hasılatı kazanırsın. Bir de çarş, cuma ve pazar günleri hazırlık maçı yapma gibi bir şansın var. İçerde ya da dışarda farketmeden hasılatı maç yaptığın takımla bölüşürsünüz. Bu yüzden daha fazla gelir elde etmek için mutlaka hazırlık maçı ayarlamalısın.

3) Kullanıcı sayısı bulunduğun grubun puan durumunu gösteren sayfada üst tarafta yazar. Şuanda Türkiye için 113 kullanıcı görünüyor. Dünyada oynayan kişi sayısını görebileceğin bir yer yok. Ancak ülke ülke heryere bakman lazım.

4) 4.ligde sezonu 1. ya da 2. tamamlarsan 3.lige çıkarsın. Benzer şekilde grubunda son dörtte olursan bir alt lige düşersin. Sen 4.ligin 3.grubundasın. Böyle 4.ligde 16 grup var.

Ancak şuanda Türkiyede fazla kişi oynamadığından ligi kaçıncı bitirirsen bitir bir üst lige kesin çıkarsın. Hatta 2.lige doğrudan çıkma şansın bile var.

5) Transfer ettiğimiz oyuncuyu 30 gün dolmadan satamıyoruz. O yüzden en erken bir ay sonra satabilirsin.

Ek olarak forumda MANUAL diye bir başlık var. Burayı mutlaka okumanı tavsiye ederim. Oyunun başında ekonomine dikkat etmelisin. Çünkü sınırlı gelirin olacak. Oyuncu maaşlarına dikkat et. Genç oyuncular alabilirsen onların maaşları daha düşük oluyor. İlk başta mümkün olduğunca kadronda genç oyuncular yeralsın. Antreman vererek oyuncularını geliştirmeye çalıştır. Başka sorun olursa yine buraya yazıver. Kolay gelsin.

Hocam 1 sorum daha var. Dün 1 oyuncu aldım nerden bakarsam bakayım sistem hatası gibi geldi.

Defans: 27--Ofans :20

Defans:16

Şut atmak:5

Hız:7

Top sürme: 1

Güç: 9

Pivot Hareketleri:10

Deneyim: 5

Maaş: 9.626

Şimdi bakıyorum hiçbir özel tarafı yok nasıl 27-20 oluyor.

Hadi 27-20 olmuş maaşı nasıl sadece 9.626 oluyor 

Hocam lütfen bana açıklayabilir misiniz hata mı var yoksa acemiliğimden kaynaklanan bilgi eksikliği mi var ?

Posted on May - 6 - 2019 at 11:03

Defans: 27 ve Ofans: 20 olarak görünen değerler oyuncunun overall değerleri. Nasıl hesaplanıyor dersen tam olarak ben de bilemiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim. Defans overall hesaplanırken, oyuncunun defansını etkileyecek skilleri hesaba katılabilirki, senin oyuncunun çok iyi defans skilli yanında hız+güç özellikleri de defans özelliği ile dengeli. Sonuçta; defans overall; defans + hız + güç skilleri gözönüne alınarak hesaplanan bir değer.

Ofans: 20 değerine gelirsek; senin oyuncun 205cm boyunda ve burada bir pivottan bahsediyoruz. O yüzden ofans skilleri olarak pivot hareketleri ve şut atma özelliklerine bakarız. Hız+Güç skilleri de aynı defansta olduğu gibi ofansı da etkileyen unsurlar. Sonuç olarak; ofansif overall hesaplanırken; pivotsa pivot hareketleri+şut atma+güç+hız skilleri baz alınarak hesaplanır. Guard oyuncu olsaydı, top sürme+şut atma+güç+hız olurdu. Yine seni oyuncuna dönersek; pivot hareketleri ve şu atma skilleri düşük olduğundan ofansif overall değeri düşük.

Maaş olayına gelirsek; maaş hesaplanırken oyuncunun tüm skill özellikleri + deneyimi hesaba katılır. Tüm skill özellikleri derken, görebildiğimiz defans+şut+hız+topsürme+güç+pivot hareketleri dışında göremediğimiz yani gizli olan rebound ve assist skilleri de var. Oyuncunun toplam 8 tane skilli ve deneyimine göre maaş hesaplanır. Maaşlar her sezon başı güncellenir. Göreceksin bu oyuncu antreman güncellemelerinden skilleri artacak ve önümüzdeki sezon başında maaşı yükselecek. Son olarak yabancı oyunculara %10 daha fazla maaş verilir. Yani bu oyuncu Türk olsaydı yaklaşık 8700 maaşı olurdu.

Tamda bilmek istediklerimi yazmışsınız çok yardımı olacak . Teşekkür ederim 

• previous
  • 1
  • next