LATEST POSTS

Može, ako su u tim nižim ligama bot ekipe ili želiš igrač samo brani tu poziciju. Inaće će igrati katastrofalo. Ne zbog visine, Već zbog loših skilova za outside napad. Šut kao primarac jako loš (nizak), kao i PM.  Za samo def igru, nije bitno dali  je igrač postavljen inside ili outside ...mislim

Ex-Yu/Pitanja

Znam da je ovaj momak predodređen za poziciju 3 ali može li da igra PF u nižim ligama ako mu namjestim spolja(outside)?   Klub: Partizan 1945 Državljanstvo: Starost: 30 Visina: 202cm Težina: 102kg Plata: $29,269 Pozicija:     Energy:   100 Forma: Veštine Odbrana: 17 Šut: 9 Brzina: 13 Dribling: 13 Snaga: 6 Post Tehnika: 5 Iskustvo: 18

Ex-Yu/Pitanja
FORUM FACTS
36769 Posts 692 Threads 7379 Members Tsipinio Latest Member 1 Currently Online

Sezon 14

Posted on April - 09 - 2019 at 12:04

Açılmadığını farkettim ve açmak istedim bütün takımlara bol şans dilediğiniz gibi bir sezon olur umarım

Posted on April - 9 - 2019 at 21:02

Yeni sezon hayırlı olsun. Lig sertliğimiz güzel seviyede geçen sezona göre  daha fazla düşer diye tahmin ediyordum. Transfer döneminde işlerden dolayı aktif olamıyacaz bu yüzden bu sezon bizim için biraz sessiz geçecek. Kadromuz hem lig hem şampiyonlar ligi için yeterli değil hedefimizde ligte ilk5 var. Herkese şimdiden başarılar. Transfer yapmak isteyen fakat ekonomik durumu olmayan arkadaşlar gece transferlerini kovalasın çinliler takılmazsa uygun fiyata güzel adamlar gelebiliyor. Genç olarak piyasada güzel oyuncu pek yok ama 27-28 yaşlarında güzel oyuncular mevcut.

Posted on April - 10 - 2019 at 07:11

Açamadık sezonu ne oyuncu satışı olarak ne de istediğimiz transferleri yaparak. ŞL kurası ayrı dert sezon başı bütün motivasyonu alt üst ediyor her sene şampiyona ya da finaliste denk geliyoruz. Neyse ligi elimde tutayım bari diyorum Kargo hocada bastırıyor bir taraftan 😃 Hayırlısı olsun ne diyelim 1-2 sezonumuz kaldı şurada fazla değil 

Posted on April - 10 - 2019 at 08:20

Letonyalı Pivot Jēkabs Lakats sabah saatlerinde Türkiyeye özel uçakla geldi.  Beylikdüzü, marketin gözde oyuncusyla $2,104,000 e anlaştı. böyle devam ederse sezon sonunda şampiyonluk kupası el değiştirebilir. bunu en son Utah Jazz  başarmıştı. şuan kendileri 2. ligde ve takıma sponsor  bulamıyorlar kulüp zor günler geçiriyor...

Bakalım bu sezon Efes Pilsen Hanedanlığına birisi dur diyeblecek mi ? 

Adaylar; Mutispor, Lagaluga, Sakarya Pistons ve Beylikdüzü

geçen sezon 2.lik  yarışı için geçen mücadelenin ben bu sezon 1. lik için yaşanacağını düşünüyorum. şimdiden iyi olan kazansın herkese güzel bir sezon diliyorum.

Posted on April - 11 - 2019 at 08:56

Artık tam da "yeter sezon 14 başlığı açılmıyor" demeye gelmiştim ki açılmış sonunda :)) Forum sessiz , transfer dönemi sessiz. Paralı kuluplerden yıldızlar bekliyorduk göremedik. Özellikle Beylikdüzünden bir dünya starı bekliyorduk. Tabi daha bitmiş değil her an olabilir ama ballı kaymaklı oyuncuların bir çoğu satıldı sanırım.

Biz de uzun analizlerimiz sonucu Rinokeros'un altyapısından yetişmiş bir yıldız kattık kadromuza ve transfer dönemini kapattık diyebilirim. Belki bir de rotasyon için oyuncu alabiliriz.Ancak mevcut oyuncular ve transfer ettiklerimiz yaşını almış oyuncular. Yani önümüzde bir ekonomik kriz gözüküyor gibi.O yüzden bu sezon hedefimiz daha da yukarlarda olmalı. Geçen sezon hedefimizi üçüncülük olarak koymuştuk ve gerçekleştirdik, bu sene ikincilik olarak koyuyoruz.Giderek yükselen bir istatistiğimiz var. 8 - 5 ve 3. Çok dişli rakiplerimiz var ama bunu başaracak güçteyiz.Sadece biraz şansın da bizim yanımızda olmasını temenni ediyoruz.Ve bir de 63 overella Laguluganın performansının nasıl olacağını merak ediyoruz. 

Koba hocanın takımına girmek uzun sürse de biraz onu da takip ediyoruz, yalnız hissetmesin oralarda kendini.Şl de takımlarımıza da başarılar diliyor lige çok asılmamalarını temenni ediyoruz. :)) Herkese başarılar.

Posted on April - 12 - 2019 at 12:14

Üst üste 3. lig şampiyonluğunu almak için mücadele edeceğimiz bu sezon lig maçlarının önemli bir kısmını biraz daha genç bir kadroyla oynamamız gerekiyor. ŞL gruplarının ilk maçını Foo Fighters ile oynarız umarım çok asılmayı düşündüğüm bir maç değil Muti ve Beylikdüzü arasına denk geliyor, öyle olmazsa tam konsantrasyon ilginç bir taktik karmaşa içerisine giriceğiz ilk haftadan. Herkese şimdiden başarılar Sakarya için ilginç bir sezon olacak ŞL deneyimi açısından şimdiden grup maçları sonu yorumlarını bekliyorum 🙂

Posted on April - 14 - 2019 at 20:35

Sonunda fırsat bulup kim neler yapmış, durum nedir diye inceleme yapabildik bu hafta sonunu işler güçler arasında dinlenmeyle geçirdik. Game of thrones , f1, nba-euroleague playoff ve derbi derken sıra MBT’de bir inceleme yapmaya geldi.

Efes Pilsen

Transfer sezonunu sakin geçirdi fakat sezon sonuna doğru kadroda azda olsa bir gençleşme transferleri yapıldı. Gücünü hiç kaybetmedi şampiyonluk için 1 numaralı aday olarak bu sezona giriyor. Bu sezon daha fazla dikkat etmesi gerekiyor çünkü Beylikdüzü de şampiyonluk yarışında önemli adımlar atmış. Şampiyonlar ligi grubu benden daha sıkıntılı en azından deniyecez hocam diyelim :D

Sakarya Pistons

Şampiyonlar liginde bi deneme yapmayı düşünüyorum fakat bunu yaparken ligte fixtürüm çok etkili olacak. Utah jazzdan sonra grup aşamasını çıkan ilk takım olmak istesekte bizim için hayalden öteye gidemiyor. Lige daha fazla asılmayı düşünüyoruz. Kadroda pek değişiklik olmadı fakat yaşlı kurtlarla şampiyonlar liginde deneme yaparken ligte maç kaybetmemek istiyoruz bu amaçla kadroya 2-3 isim ekleme planımız var.  Bu sezon biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor çünkü Beylikdüzü, Lagaluga ve Mutispor gibi takımlarının nefeslerini ensemizde hissedebiliyoruz.

Mutispor

Transfer sezonunda etkileyici bir ismi 1.5m’e kadrosuna kattı. Geçtiğimiz sezon çok başarılıydı fakat şansız şekilde son saniyelerde yenildiği maçlar nedeniyle şampiyonlar ligi biletini kaçırdı. Belki bu transfer geçen sezon önünde olan Sakarya Pistonsla olan o milimlik mesafeyi kapatmasını sağlayabilir  ama şampiyon Efes ve çok gelişme gösteren Beylikdüzü ve Lagaluga karşısında ne sağlar bilemiyorum. Kadrosu güçlü ve etkili, koçu her maça özenle hazırlanıyor, herkes gibi bu sezon şampiyonlar ligi biletini istiyorsa çok daha odaklanmalı.

Beylikdüzüspor

Bu sezon dikkat edilmesi gereken isim ve şampiyonluk yolunda en büyük adaylardan biri. Transfer sezonunda takıma star seviyesinde yıldızlar kattı ve PF-C yelpazesini çok genişletti. Hem defansif hem ofansif anlamda pivotlardan yana herhangi bir sıkıntısı olmayacak gibi duruyor ama kısa rotasyonunda herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Büyük ihtimalle koç geçen sezonu inceleyerek transferlerini bu şekilde kullandı. Takımın deneyim açısından zayıf yönleri nispeten kapanmış gibi duruyor. Sezona giriş yaparken Beylikdüzünden birkaç hamle daha görebiliriz diye düşünürken bugün deneyimli bir pivot daha takıma katıldı ve bizi yanıltmadı.  Uzun rotasyonu müthiş fakat kısa rotasyonunda biraz sıkıntı yaşayabilir. He ne olursa olsun artık şampiyonluk için gerekli adımları atmış bir Beylikdüzü var ve rakiplerinin dikkat etmesi gerekiyor.

Yenilmez Armada

Geçtiğimiz sezon aktif değildi, transfer döneminde aktif değildi varlığı yokluğu belli olmayan bir takım haline geldi. Efsane 9. Sezonundan sonra yavaş yavaş kan kaybeden Yenilmez Armada’nın

kadrosu hala güçlü olsada aktif olmadığı sürece yeterli olmayacaktır

Al Islanders

Şampiyonluk yolunda güçlü bir aday değil ama güçlü adayları çok zorlayacak bir isim. Takıma eski oyuncumuz Mikulic ve Kahveci bedavaya geldi. Bu isimler fark yaratamaz ama tam anlamıyla görev adamlarıdır zaten gorev adamı sözü Al Islanders takımını özetleyen bir söz. Müthiş oyuncuları yok fakat herkes görevini yaptığı zaman etkileyici sonuçlar alabiliyorlar. Ligte kalmak için Fenerbahçe, Turhantula maçlarına özellikle dikkat etmesi gerekiyor, Yenilmez Armada ve Lagaluga’dan maç çıkarma ihtimalleri var. Karşısına hazırlık yapılmadan çıkılırsa Beylikdüzü, Mutispor ve Sakarya Pistons’u yenebilir.

Lagaluga

Yaser, Emirhan ve Ercan olgunluk dönemine geldi artık ligte daha etkili olabileceklerini düşünüyorum Takımda genç ve yaşlı dengesi güzel oluşturulmuş hem gelecek vadeden hem de ligte ilk5’i çok rahat zorlayacak bir takım. Bu sezon da düşme hattına girmeyecektir Al Islanders, Fenerbahçe, btiyo ve Turhantula takımlarının hemen üstünde yerini alacaktır. Hangi gruba daha yakın olacağını zaman gösterecek. Ligin sürpriz ismi olabilir çünkü genç oyuncuları tam bir kapalı kutu.

Fenerbahçe Ülker

En eskilerimizden olan Efes gibi forumda aktif olmasını istediğim takım. Ligle ilgileniyor mu ilgilenmiyor mu anlamış değilim fakat kadrosu güçlü ligte kalmak istiyor.Oyuna erken başlamanın avantajını kullanamadı fakat 2. Ligte geçirdiği dönemde benim takip edemediğim isimleri kadrosuna katmış, bütün takımların dikkat etmesi gereken sürpriz faktörü diyebiliriz. Ligte 7. veya 8. Sırada kalır gibime geliyor.

Turhantula

Ekonomisi sınırlı olmasına rağmen etkileyici transferler yaptı. Gelişiminde Efes koçunun danışmanlığını yaptığı bu takımın amacı süperligte kalmak bunun şartı ise Fenerbahçe, Al Islanders ve Btioyodan maç koparmak olacak. Ligde hedefini düzgün seçmesi ve oyuncu yorgunluklarını buna göre ayarlaması gerekiyor. Benim görüşüme göre Al Islanders seviyesinde bir takım, btioyo ve Fenerbahçe’nin üstünde yer alarak düşme hattının hemen üstünde yerini alacak diye düşünüyorum.

Btioyo

Takımında gençler olsa da koçu oyunla tam anlamıyla ilgilenmiyor gibi. Yaka ve Kastamonu’dan sonra düşecek isim olacak. Bu takımlara göre daha etkili olacak olsa da yeterli seviyede değil.

Yaka Team ve Kastamonu

Ligin son iki ismi olacaklar. Aktif olmadıkları gibi ligin sertliğini de dibe vurduran iki takım. Neyse ki tam sınırda kaldık şampiyonlar ligi için.

Lig sıralaması için tahmin yapmak istemiyorum fakat ligi gruplara ayırırsam

Efes, Sakarya, Beylikdüzü, Mutispor

Armada, Lagaluga, Islanders, Turhantula Fenerbahçe)

btioyo, Kastamonu, Yaka

Bu gruplar arasında sıralama değişiklikleri olacağı gibi diğer gruba geçişlerde olacaktır. Düşme hattındaki o son bir yere kalmamak için 2. Gruptaki isimler arasında kıyasıya bir yarış olacak.

Son olarak hemşerim Utah Jazz  efsanesinin aramıza 15. Sezon gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Lig sertliğinin tavan yapacağı sezon 15. Sezon olacak. (büyük ihtimalle ben de askerde olacağım :D )

Posted on April - 15 - 2019 at 08:17

Uzun uzun yazmayı özledim foruma ama şu önümüzde ki 3 hafta maalesef böyle bir şansım olmayacak 🙂 ŞL konusunda ve lig için görüşlerinizi okudum hepside doğru diyebilirim ama şöyle ŞL takımlarına bakıyorum çok eksiğimiz var hala, benim herhangi bir bahanem yokken geride kalmam ise canımı sıkan en önemli konu. Neyse ben biraz taktik hazırlamaya gidiyorum artık ne zaman gelirim bilemem 😂

Posted on April - 16 - 2019 at 06:48

1)Ah bi Efes yenilepilsen

2)Düz ama Beylik sonuçta

3)Sakarya aralardan akarya

4)UmutiSpor

5)Sanabana-madafaka

6)Al islanders-ver islanders

7)Yenilmez Arada

8)Fenabahçe camiası

9)Tarantula

10)Bitiyo

11)Şaka team

12)Hastamonu

Posted on April - 16 - 2019 at 10:52

Güne iki tane güzel forum mesajıyla başladık ne güzel 🙂 Fikstür işini sorsalar nasıl isterdim bilmiyorum; avantajı kargo hoca takımı tanımıyor ama onun takımı tanımaması benim içinde zorluk çıkarıyor. Evet kadroyu geniişlettik ama çoğu oyuncudan büyük maçlarda ne alacağımızı bilmiyoruz. 15lik satılırsa 17-19 kişi aralığında  bir kadroyla devam edicez. Bu sezon şampiyonluk mücadelesine katılan Kargo hocaya bu rekabet ortamını sağladığı için teşekkür ediyorum. Muti ve Sakarya koçları ile zaten rekabet içindeydik umarım Lagalugada buna katılır. İlginç gelsede böyle bir rekabet olmadan elde edilen şampiyonluk inanılmaz derecede anlamsız ve yavan geliyor bana. Lig için bir sıralama tahminde bulunmam şu an imkansız gibi sadece Sakaryanın ilk 3te yer almasının çok zor olacağını düşünüyorum. Biz ise 2. gruba kalabilirsek ilk 2 mucize olur. Tekrardan herkese başarılar 😀

Posted on April - 17 - 2019 at 07:24

Kargo hocam maçın bir ilk periyot sonuna birde ortalarına doğru bakındım sonra reel maçlara dönüş yaptım. Senin adına bu kadar yakın bir skorla bittiği için üzgünüm, maçın sonunu izlememiş olman daha iyi olmuş ama zira son anda kaçırmışsın. Bizim ise bazı çok güvendiğimiz oyuncular sallanırken bazılarıda bize daha fazla güven koç demiş oldu bakalım şu 1-2 hafta geçsin hele bir 🙂