LATEST POSTS

Fleury Defense:26 Offense:34 PF Gutierrez Defense:36 Offense:25 PG LeFebvre Defense:34 Offense:31 PF/C Laurent Defense:24 Offense:35 C

Global (English Only)/Transfer Market

Kelmės "Kražantė" Tautybė: Metai: 15 Ūgis: 187cm Svoris: 87kg Alga: $2,287   Gynyba: 6 Metimas: 5 Greitis: 7 Driblingas: 6 Jėga: 6 Arti Krepšio: 2    

Lithuanian / lietuvių kalba/Žaidėjų rinka
FORUM FACTS
36809 Posts 693 Threads 7410 Members Cincirella Latest Member 5 Currently Online

Sezonul 11

Posted on October - 06 - 2018 at 21:18

Salutare!

Un nou inceput, pregatiti? transferuri de ultim moment ceva?

La mine in echipa nimic deosebit, am tot urmarit jucatori care s-au dat cu milioane bune, m-au cam sarit din schema, sper sa prind ceva jucatori bunicei totusi pana se goleste piata.

Ca obiectiv, as vrea un podium, voi ce faceti ce plauri/obiective aveti?

Posted on October - 9 - 2018 at 05:32

Eu sunt numai bun acum de obiective :) Am luat-o de la 0, sper sa mai apuc sa mă lupt cu voi

Posted on October - 9 - 2018 at 18:39

Nou venit, asa ca obiectivul nu poate sa fie decat sa ma prinda jocul si sa rezist pana la finalul sezonului :) Nu am ganduri de promovare, desi liga pare ca e jumate plina cu boti :) Mi se pare ca se misca un pic mai incet (ca durata) fata de alte managere si este si mai simplut, dar poate tocmai asta ma va face sa rezist. Bafta tuturor!

Posted on October - 9 - 2018 at 19:59

Eu voi continua strategia de anul trecut. Bag mare in meciurile cu echipe de valoare apropiata, iar in rest imi pregatesc juniorii. Obiectivul de anul asta e locul 6, daca tot am terminat pe 7 in ultimii doi ani.

M-am umplut iar cu cativa tineri promitatori, pe care sper sa fac ceva profit, sau daca imi plac in mod deosebit sa ii pastrez. Cei mai multi ieftini, unul scump rau (si cred ca am dat prea mult pe el). Nu am niciun jucator nou care sa faca valva, asa ca cei care m-ati batut sezoanele trecute nu va temeti, ma veti bate si in sezonul asta 😂

Multa bafta tuturor !!

Posted on October - 9 - 2018 at 20:18

Nou venit, asa ca obiectivul nu poate sa fie decat sa ma prinda jocul si sa rezist pana la finalul sezonului :) Nu am ganduri de promovare, desi liga pare ca e jumate plina cu boti :) Mi se pare ca se misca un pic mai incet (ca durata) fata de alte managere si este si mai simplut, dar poate tocmai asta ma va face sa rezist. Bafta tuturor!

Bun venit! 😄 Ma bucur ca avem in sfarsit un user nou care e activ si aici. Sper sa te prinda jocul si sa te vedem pe-aici multe sezoane de-acum incolo (nu uita sa si postezi pe-aici din cand in cand 😅). De altfel, te invit sa postezi si la thread-ul "Sa ne prezentam".

Momentan sunt putini useri, dar baietii care detin jocul au zis ca lucreaza sa il dezvolte in iarna si ca aplicatie de mobil, iar ei cred ca de-atunci va incepe un boom de utilizatori noi. Sa speram ca au dreptate, mi-ar placea sa fie un pic mai animata treaba.

In legatura cu echipa ta, avand in vedere ca ai achizitionat ceva jucatori de peste 20 de ani, ar trebui sa castigi lejer liga in care esti. Luandu-ma dupa salariu, unii jucatori sunt buni pentru varsta lor, altii mai putin, dar oricum nu vei avea probleme cu promovarea. Sfatul meu e sa studiezi un pic piata si sa vanezi tineri buni la preturi mici, pe care sa ii joci si sa le dai experienta (te va ajuta sa faci mai repede ceva bani, daca nu chiar sa iti construiesti un nucleu pe care sa mergi mai multe sezoane). Mult succes!

Posted on October - 10 - 2018 at 10:13

Bun venit Muttley, noi speram sa ramai, poate sa iti mai aduci si 2-3 prieteni  :D .

Dane, nu cred ca e bine sa nu ne temem ca ai niste shooteri foarte buni si oricand poti pune probleme mari chiar si bate, eu abea am castigat la limita cu tine, Tsvetanov ala e bestie.

@wintersb: suntem si noi curiosi sa vedem cum iti iasa, poate te urmam curand la refacere ca e greu cu warriors.

Posted on October - 10 - 2018 at 10:25

Trebuie să mai antrenez jucătorii, sa le fac ceva experiență în meciuri de campionat, în special lui Jimmie Hatfield. Și bani, mulți bani.

Bani

Un sac de bani

Posted on October - 23 - 2018 at 17:53

Adi, foarte frumoasa victorie. Inca mai vanezi doar un loc pe podium? :)) Warrios a avut 80 de aruncari de 2 puncte si doar 7 libere tot meciul. Cum naiba?

In alta ordine de idei, se pare ca si Trance a inceput reconstructia. Nici Craiova nu inteleg cum a inceput asa slab sezonul. In ritmul asta, sper sa reusesc cumva sa ma strecor pe 4 pana la finalui sezonului. Dar ma asteapta meciuri dificile.

Posted on October - 23 - 2018 at 19:44

Am avut putin noroc meciul asta, cred ca top 3-ul e realizabil, ca niciodata nu stii ce se poate intampla, CIP are echipa puternica si ma poate bate, Sibiul la fel in retur, vedem ce o fi.

Tu ai inceput foarte puternic si ai echipa foarte ofensiva, nu stiu cum o sa fie meciul direct ca intodeauna a fost cam strans, nu as vrea sa am o surpriza 😛, ai toate sansele la locul 4.

Posted on October - 26 - 2018 at 18:36

Ei bine, eu as vrea sa ai o surpriza 😁

Maine avem meciul direct. Ma astept sa ma bati, ca de fiecare data, dar sa vedem ce iese. Echipa mea o stii deja, nu am prea multe optiuni. Dar poate se intrec pe ei insisi baietii. Bafta! 🏀

Posted on October - 26 - 2018 at 20:32

@Radu

does Abbott have any training bonuses?