LATEST POSTS

Ben birşey yazmayacaktım ama yani gerçekten nereden bakarsanız bakın zarar veriyor bu hükmen işi, bunu hem uzun yıllar oynayanlar yapıyor hem de yok gelecek yok başarı diye dem vuranlar yapıyor. Hele ki hiç oynanmaması tamamen facia ne diyim..   Bu arada Muti hocanın yazdığı son paragrafın altına aynen imzamı atıyorum. Oyun içi mesajlaşma harici şu an bir geliştirme görülmüyor, bu özellikle eski Cha kullanıcılarının hatırlayacakları bir sona doğru oyunu götürüyor, kimsenin bırakma ya da yor...

Turkish / Türkçe/Sezon 17

Pirmais sezonas aplis noslēdzies. LBL tabula izskatās diezgan simetriska visas komandas sadalījušās sākot no 11-0 līdz 0-11 pa vienam solim. Kā citiem sezonas 1/2 ? Man pagaidām ar lielu pluss zīmi, nebiju domājis tik labi (skatoties spēku samērus) iesākt sezonu.

Latvian / Latviešu Valoda/Latvija (LBL)
FORUM FACTS
36779 Posts 692 Threads 7392 Members cooldude Latest Member 0 Currently Online

Sezonul 10

Posted on August - 07 - 2018 at 15:38

Azi începe Sezonul 10.

Ar fi frumos să facem în fiecare nou sezon câte un thread în care să ne anunțăm strategia și obiectivele pentru următoarele două luni, urmând apoi să comentăm și desfășurarea evenimentelor pe parcursul sezonului.

Eu mă bucur că băieții care au promovat în Liga 1 sunt activi. Sunt curios cine câștigă titlul în sezonul ce vine. Din păcate, în cele două ligi secunde există doar doi utilizatori activi în momentul de față.

Eu sezonul ăsta mă voi concentra mai mult pe dezvoltarea jucătorilor tineri. Am câțiva pe care am dat ceva bani și vreau să le ofer experiență. Încă nu știu dacă îi voi integra în echipa pe termen lung sau voi încerca să îi vând pe un profit mai rapid. Altfel spus, voi fi foarte ușor de învins sezonul ăsta 😁 Probabil mă voi întrebuința numai pe final, în caz că mă paște retrogradarea. Pe scurt, obiectivul meu e evitarea retrogradării, mai precis locul 8.

Sunt curios ce planuri aveți fiecare în privința noului sezon. LET THE SHOW BEGIN !!

Posted on August - 7 - 2018 at 17:06

Eu asa cum aminteam si dincolo, sunt inca in dubiu ce ar fi bine sa fac in sezonul asta. In capul meu totul va depinde de cat de ok vor fi jucatorii mei la schimbarile survenite.

E posibil sa trag iarasi la locul 2 sau sa vand tot si sa o iau de la 0.

Sa vedem.

Posted on August - 9 - 2018 at 18:38

Eu trag la mijlocul clasamentului, un loc 6 m-ar multumi, sper ca si jucatorii sa mi se dezvolte cat de cat si sa vad imbunatatiri.

Posted on August - 13 - 2018 at 13:52

Adrian, frumos meciul de sâmbătă. Am zis cu tine și cu BTU să îmi încerc totuși norocul, dacă tot avem loturi cât de cât apropiate valoric. Am jucat doar cu cei mai buni 6 jucători și tot m-ai bătut, ca dovadă că băieții mei mai au mult de mâncat :D

Posted on August - 13 - 2018 at 14:24

Da, chiar a fost bun meciul, am putut sa imi dau seama si cam ce pot unii jucatori, ca jucand cu ultimele clasate arata prea bine unii, iar cu primele clasate parca i-as da afara pe aproape toti :D , primele 5 clasate sunt foarte bune in aparare, noi se pare ca nu prea, de asta ne si dam suta de puncte.

Posted on August - 18 - 2018 at 19:29

Da, chiar a fost bun meciul, am putut sa imi dau seama si cam ce pot unii jucatori, ca jucand cu ultimele clasate arata prea bine unii, iar cu primele clasate parca i-as da afara pe aproape toti :D , primele 5 clasate sunt foarte bune in aparare, noi se pare ca nu prea, de asta ne si dam suta de puncte.

Hehe, urâtă și înfrângerea ta cu BTU de etapa trecută, în ultimele secunde. E curios că noi doi și BTU am jucat între noi în ultimele trei etape. Și ne-am împărțit și meciurile 😵

Posted on August - 18 - 2018 at 19:32

Alex / Sibiu văd că ai luat decizia să o iei de la zero. Doar cu jucători de 15 ani, asta da reconstrucție. Mai ales la o echipă de top 2-3, trebuie să ai balls. Îți urez succes și multă multă răbdare 😀 Cum de ai luat decizia asta?

Posted on August - 19 - 2018 at 06:49

Alex / Sibiu văd că ai luat decizia să o iei de la zero. Doar cu jucători de 15 ani, asta da reconstrucție. Mai ales la o echipă de top 2-3, trebuie să ai balls. Îți urez succes și multă multă răbdare 😀 Cum de ai luat decizia asta?

Dane, ce sa zic, am descoperit ca jucatorii mei nu erau antrenati ok pt noul motor al jocului.

Rabdare sa stii ca am la de astea, jocul sa tina :) 

Asa ca, atunci cand ma prindeti, bagati fara mila :)!

Posted on August - 19 - 2018 at 08:42

Hehe, urâtă și înfrângerea ta cu BTU de etapa trecută, în ultimele secunde. E curios că noi doi și BTU am jucat între noi în ultimele trei etape. Și ne-am împărțit și meciurile 😵

Da, am fost putin dezamagit, se mai intampla cand nu pui tactica bine, inca mai am multe de revizuit.

Si eu vad cum merge urmatoarele 2-3 sezoane si daca nu sunt satisfacut o iau pe urmele Sibiului cu refacerea.

Posted on August - 31 - 2018 at 12:46

Eu asa cum aminteam si dincolo, sunt inca in dubiu ce ar fi bine sa fac in sezonul asta. In capul meu totul va depinde de cat de ok vor fi jucatorii mei la schimbarile survenite.

E posibil sa trag iarasi la locul 2 sau sa vand tot si sa o iau de la 0.

Sa vedem.

Hello
once again I suggest playing a sparring :) your fifteen-year-olds on my ... :)

do not be angry about Yorgos Alexopoulos ... I gave you an auction about Benedek Durand, Lincoln Schmidt, Božidar Jovanić and a few others;)

Regards

Posted on September - 6 - 2018 at 13:10

Da, am fost putin dezamagit, se mai intampla cand nu pui tactica bine, inca mai am multe de revizuit.

Si eu vad cum merge urmatoarele 2-3 sezoane si daca nu sunt satisfacut o iau pe urmele Sibiului cu refacerea.

Frumos meciul cu Trance din ultima etapă. Într-un minut ai recuperat dezavantajul de 5 puncte si ai castigat. Herea e un jucator incredibil.

Astăzi ne duelăm din nou. Să vedem ce iese 🏀