LATEST POSTS

Ben birşey yazmayacaktım ama yani gerçekten nereden bakarsanız bakın zarar veriyor bu hükmen işi, bunu hem uzun yıllar oynayanlar yapıyor hem de yok gelecek yok başarı diye dem vuranlar yapıyor. Hele ki hiç oynanmaması tamamen facia ne diyim..   Bu arada Muti hocanın yazdığı son paragrafın altına aynen imzamı atıyorum. Oyun içi mesajlaşma harici şu an bir geliştirme görülmüyor, bu özellikle eski Cha kullanıcılarının hatırlayacakları bir sona doğru oyunu götürüyor, kimsenin bırakma ya da yor...

Turkish / Türkçe/Sezon 17

Pirmais sezonas aplis noslēdzies. LBL tabula izskatās diezgan simetriska visas komandas sadalījušās sākot no 11-0 līdz 0-11 pa vienam solim. Kā citiem sezonas 1/2 ? Man pagaidām ar lielu pluss zīmi, nebiju domājis tik labi (skatoties spēku samērus) iesākt sezonu.

Latvian / Latviešu Valoda/Latvija (LBL)
FORUM FACTS
36779 Posts 692 Threads 7392 Members cooldude Latest Member 0 Currently Online

Să ne prezentăm !!

Posted on June - 26 - 2018 at 11:42

Bun venit pe forumul românesc ^_^

Am cerut înființarea unui subforum al nostru și l-am obținut. Nu suntem prea mulți, dar sper că ne vom înmulți ușor ușor. Jocul e încă la început. Momentan, dacă am numărat bine, sunt 13 jucători activi în ligile noastre.

Aș vrea în primul rând să spunem pe scurt câteva lucruri despre noi și, în felul ăsta, să facem și prezența. Câteva detalii personale și, eventual, ce ne place la baschet. Simțiți-vă liberi :D

Aș vrea să vă cunosc pe toți :) Sper să fim cât mai mulți oameni activi și să ne bucurăm de posibilitățile oferite de forum pentru a dezvolta o comunitate.

Posted on June - 26 - 2018 at 11:46

Eu sunt Dan, am 26 de ani și mă simt deja cam bătrân :)) Sunt din Brașov, am trăit în Sibiu timp de 8 ani, dar am revenit acasă de curând. Urmăresc filme, seriale, documentare, politică, sport.

Sunt împătimit după NBA și urmăresc adesea meciuri, free agency, transferuri, draft, cam tot. Liga Națională și Euroliga  mai puțin - de obicei mă mulțumesc să fiu doar la curent cu rezultatele. De jucat, nu am fost niciodată prea talentat, dar acum nici fizicul nu prea mă mai avantajează.

Am găsit jocul ăsta acum 3 luni jumate și mi se pare reușit și promițător. Ar fi frumos să se dezvolte și să crească mare :D 

Posted on July - 3 - 2018 at 10:51

Bună Dan,

Mult noroc în construirea comunității și distrați-vă în joc
  ;)

Posted on July - 10 - 2018 at 15:39

Salut, sunt Alex din Sibiu.

Imi place sportul, fotbalul si baschetul in special. Sunt si un fun al acestor jocuri, sper sa ne distram pe aici.

Asa cum ai zis si tu din pacate suntem putinei, cu atat mai mult ar fi bine sa putem sa povestim intre noi si astfel poate sa lamurim si pe altii sa se inscrie.

Bafta!

Posted on July - 10 - 2018 at 20:41

Salut, sunt Alex din Sibiu.

Imi place sportul, fotbalul si baschetul in special. Sunt si un fun al acestor jocuri, sper sa ne distram pe aici.

Asa cum ai zis si tu din pacate suntem putinei, cu atat mai mult ar fi bine sa putem sa povestim intre noi si astfel poate sa lamurim si pe altii sa se inscrie.

Bafta!

Salut Alex! Sa stii ca am vrut sa-mi iau numele CSU Sibiu cand m-am inscris, dar mi-au bagat astia mesaj ca e deja luat :))

Baietii astia au scris acum cateva zile ca lucreaza la un sistem de mesagerie intre membri. Cred ca daca ii anuntam despre deschiderea subforumului nostru vor veni mai multi sa comenteze aici. Jocurile de genul asta au un mare avantaj daca exista o comunitate puternica.

In rest, eu m-am bagat acum cateva zile sa traduc jocul in romana (plus noul manual). Sper sa nu dureze prea mult si sper sa se simta si la numarul nou de membri.

Posted on July - 20 - 2018 at 11:32

Salutare, sunt Adrian, sunt hunedorean, dar acum locuiesc in Timisoara, am 27 ani si evident imi place sportul, la baschet din pacate nu sunt prea talentat. Urmaresc mai multe sporturi, dar fotbalul si baschetul ar fi preferatele mele.

Jocul mi-a fost recomandat de un bun prieten care m-a si ajutat sa il inteleg, sunt prezent de multe sezoane dar abea in ultimele 2-3 m-a prins jocul :) , mai sunt implicat si intr-un manager de fotbal iar acolo joc de ani buni, deci o sa fiu pe aici ceva vreme .

Buna initiativa Dan, sa speram ca va creste comunitatea noastra!

Posted on July - 23 - 2018 at 11:08

Salutare tuturor, sunt Radu. Mă pasionează astfel de jocuri, le găsesc interesante. Baschetul ca sport e nr 1 pt mine. Îmi doresc sa avem o liga românească puternica pt ca am văzut ca suntem mult în spatele altora.

Posted on July - 23 - 2018 at 23:34

Salutare tuturor, sunt Radu. Mă pasionează astfel de jocuri, le găsesc interesante. Baschetul ca sport e nr 1 pt mine. Îmi doresc sa avem o liga românească puternica pt ca am văzut ca suntem mult în spatele altora.

Bună radu și bun venit la MBT. Sper că vă place să jucați MBT și sunteți de succes în a ajuta România să ajungă la vârf 🙂

Posted on July - 24 - 2018 at 17:06

Salut, eu sunt Marius, am descoperit jocul căutând tot felul de chestii legate de baschet pentru a-mi ajuta juniorul să se antreneze. Faptul că mi-au plăcut tot timpul jocurile de tip manager sportiv nu a stricat :) 

Am pus şi eu umărul la partea românească a jocului trimiţându-le băieţilor o bază de date cu nume pe care am implementat-o înainte într-un manager de fotbal la care sunt admin (186 de prenume şi 2175 de nume de familie).

Posted on August - 18 - 2018 at 21:18

Va salut baieti :) 

Sunt Cip , din Timisoara, 35 de ani , dependent de baschet 😀

Sunt aici de la inceput si inca ma chinui sa inteleg anumite chestii , ceea ce face jocul fascinant 😀

Posted on December - 27 - 2018 at 19:47

Salut, sunt Stefan aka Zaplayer aka TFU3 in alte jocuri, din Targu Mures dar locuiesc in Germania. Sunt un fan al jocurilor de manager, fotbal si baschet...desi as vrea si de hochei ca incepe sa fie la moda. Am gasit jocul printr-o cautare simpla ... basketball manager si pac a si aparut jocul asta. Probabil ca sunt cativa dintre voi care ma stiti din Charazay. L-am recrutat deja pe fratele meu insa el, poate din greseala sau neatentie, a facut echipa in Germania...au obiceiul siteurile de genul asta sa faca echipa in tara in care locuiesti nu in tara de unde esti originar. In fine, echipa mea BC Junior se va ocupa de tineri desi am primit echipa cu un scor de 0-7 ultimul loc, va dati seama cat de incantat am fost, oricum nu voi promova in prima liga ca sa fiu calcat in picioare insa voi construi o echipa care sa fie de viitor.