LATEST POSTS

Može, ako su u tim nižim ligama bot ekipe ili želiš igrač samo brani tu poziciju. Inaće će igrati katastrofalo. Ne zbog visine, Već zbog loših skilova za outside napad. Šut kao primarac jako loš (nizak), kao i PM.  Za samo def igru, nije bitno dali  je igrač postavljen inside ili outside ...mislim

Ex-Yu/Pitanja

Znam da je ovaj momak predodređen za poziciju 3 ali može li da igra PF u nižim ligama ako mu namjestim spolja(outside)?   Klub: Partizan 1945 Državljanstvo: Starost: 30 Visina: 202cm Težina: 102kg Plata: $29,269 Pozicija:     Energy:   100 Forma: Veštine Odbrana: 17 Šut: 9 Brzina: 13 Dribling: 13 Snaga: 6 Post Tehnika: 5 Iskustvo: 18

Ex-Yu/Pitanja
FORUM FACTS
36769 Posts 692 Threads 7379 Members Tsipinio Latest Member 0 Currently Online

Edzetés

Posted on June - 21 - 2018 at 20:03

Erőcsatár /Center: Lábmunka-Védekezés, kiegészítve Erővel. (14 lábmunka felett már hatékony dobó játékos)

Irányító/Hátvád/Bedobó posztra több variáció is lehetséges: Védekezés kombinálva bármivel, kivéve a lábmunka.Pl: 15 véd-15 gyors, vagy 15 véd-15 csel, 15 véd, 15 erő/dobás

Sokan edzetnek több képességet 10 re ami szintén hasznos.Pl: 10 véd-10 erő- 10 gyors/csel Meccsmotor alapján nincs sok különbség, észrevételeket szívesen fogadunk

Posted on November - 1 - 2018 at 10:39

Kiegészíteném egy elég hasznos útmutatással ezt a fórumot. Felírtam a 2018.09.28. Tigers on Fire Bajnokok Ligája győztes csapatát, akiket a megnyert mérkőzés után eladott nem kis haszonnal.

Játékos \ véd 16- dob 7- gyors 8- csel 16- erő 9- lábm 2- tap 13

Játékos \ véd 20- dob 6- gyors 8- csel 13- erő 7- lábm 5- tap 15

Játékos \ véd 9- dob 9- gyors 11- csel 17- erő 9- lábm 5- tap 15

Játékos \ véd 21- dob 7- gyors 7-csel 13- erő 8- lábm 4- tap 13

Játékos \ véd 10- dob 8- gyors 5- csel 7-  erő 12- lábm 19- tap 12

Játékos \ véd 13- dob 8- gyors 10- csel 18- erő 10- lábm 8- tap 18

Játékos \ véd 21- dob 3- gyors 9- csel 10- erő 9- lábm 5- tap 14

Játékos \ véd 12- dob 8- gyors 8- csel 5- erő  11- lábm 19- tap 12

Játékos \ véd 19- dob 5- gyors 6- csel 10-erő 6- lábm 6- tap 10

Játékos \ véd 7-dob 7- gyors 6- csel 4- erő 13- lábm 20- tap 14

Játékos \ véd 19- dob 6- gyors7- csel 14- erő 8- lábm 2- tap 10

Reméljük ez segít picit a magyar bajnokságot is a nemzetközi szintre hozni. :)

És természetesen a kezdőknek is jó iránymutatás.

Jó edzetést mindenkinek, és türelmet kivárni a fejlődést!!! :D

Posted on November - 13 - 2018 at 20:21

Kiegészíteném egy elég hasznos útmutatással ezt a fórumot. Felírtam a 2018.09.28. Tigers on Fire Bajnokok Ligája győztes csapatát, akiket a megnyert mérkőzés után eladott nem kis haszonnal.

Játékos \ véd 16- dob 7- gyors 8- csel 16- erő 9- lábm 2- tap 13

Játékos \ véd 20- dob 6- gyors 8- csel 13- erő 7- lábm 5- tap 15

Játékos \ véd 9- dob 9- gyors 11- csel 17- erő 9- lábm 5- tap 15

Játékos \ véd 21- dob 7- gyors 7-csel 13- erő 8- lábm 4- tap 13

Játékos \ véd 10- dob 8- gyors 5- csel 7-  erő 12- lábm 19- tap 12

Játékos \ véd 13- dob 8- gyors 10- csel 18- erő 10- lábm 8- tap 18

Játékos \ véd 21- dob 3- gyors 9- csel 10- erő 9- lábm 5- tap 14

Játékos \ véd 12- dob 8- gyors 8- csel 5- erő  11- lábm 19- tap 12

Játékos \ véd 19- dob 5- gyors 6- csel 10-erő 6- lábm 6- tap 10

Játékos \ véd 7-dob 7- gyors 6- csel 4- erő 13- lábm 20- tap 14

Játékos \ véd 19- dob 6- gyors7- csel 14- erő 8- lábm 2- tap 10

Reméljük ez segít picit a magyar bajnokságot is a nemzetközi szintre hozni. :)

És természetesen a kezdőknek is jó iránymutatás.

Jó edzetést mindenkinek, és türelmet kivárni a fejlődést!!! :D

Köszi az adatokat!

Én is próbáltam hasonló gyűjtést végezni, de egyelőre érdemben nem tudtam/nem volt időm azt hasznosítani... Nem is nagyon akarok poéngyilkos lenni, de azt hiszem én egy ideig még nem nagyon fogok beleszólni a BL-helyekért folyó csatába :) 

Posted on November - 14 - 2018 at 21:10

Köszi az adatokat!

Én is próbáltam hasonló gyűjtést végezni, de egyelőre érdemben nem tudtam/nem volt időm azt hasznosítani... Nem is nagyon akarok poéngyilkos lenni, de azt hiszem én egy ideig még nem nagyon fogok beleszólni a BL-helyekért folyó csatába :) 

Nincs mit! De szerintem önmagában a képességek nem minden. A nagyok valahogy a taktika beállítással is nagyon jól bánnak, nyilván a sok éles meccs tapasztalata.

Én személy szerint nagyon várom a BL-t. Minden szezonban szeretnék sok meccset játszani, de valahogy mindig megkapjuk a pofonokat egy-két meccs után. Eddig egyszer sikerült az első csoportkörbe bejutnom, azóta semmi... Idén Nevermore Bassiana helyett bizonyíthat!

Posted on November - 15 - 2018 at 10:45

Tanúlság: Mindig legyen egy fix taktikátok beállítva, mert ugy járhattok mint én :)

Köszi az adatokat!

Nincs mit! De szerintem önmagában a képességek nem minden. A nagyok valahogy a taktika beállítással is nagyon jól bánnak, nyilván a sok éles meccs tapasztalata.

Én személy szerint nagyon várom a BL-t. Minden szezonban szeretnék sok meccset játszani, de valahogy mindig megkapjuk a pofonokat egy-két meccs után. Eddig egyszer sikerült az első csoportkörbe bejutnom, azóta semmi... Idén Nevermore Bassiana helyett bizonyíthat!

Posted on November - 16 - 2018 at 19:23

Sziasztok!

Charazayban egyetlen komoly csapatra se emlékszem, amelyik épített volna a távoli dobásokra. A fentebbi példa is azt mutatja, hogy jelenleg ebben a játékban sem ez a jellemző. A szerb első ligában is kevés csapat vállal meccsenként 10 triplánál többet. Viszont nekem olyan tapasztalataim vannak, hogy itt lehet így is hatékony egy játékos. Szerintetek érdemes lehet elmenni a csapatépítésnél ebbe az irányba, vagy ez csak egy olyan fegyver, ami bizonyos matchupoknál működik?

Posted on November - 16 - 2018 at 20:00

Charazay-el ellentétben itt van értelme. Viszont a taktika beállításnál  ugy gondolom fontos, hogy kinti dobóra állítsd a játékosod. Nekem voltak, illetve vannak dobás képességű játékosaim. És az ő dobás képességük nem csak a kint és büntetőre hatnak ki , hanem a közeli dobásikra is. De ezek csak 1-es és 2es posztra a legjobbak szerintem. Hozzá kell tennem hogy álltalában a az 1-es 2es poszton játszó játékosokat inkább a védekezésre edzetik. Sokat teszteltem és a személyes tapasztalatokból csak annyit tudnék mondani hogy egy 12 feletti dobó játékos gyenge védekezővel szemben parádésan szórja a triplákat, de a csak védekezásre feltolt játékosok ellen homály. De ez igaz az összes játékosra, lehet akár feltolt cselezés vagy lábmunka.Ezért dobnak jobban a centerek mert mindenki a támadást favorizálja náluk.

Sziasztok!

Charazayban egyetlen komoly csapatra se emlékszem, amelyik épített volna a távoli dobásokra. A fentebbi példa is azt mutatja, hogy jelenleg ebben a játékban sem ez a jellemző. A szerb első ligában is kevés csapat vállal meccsenként 10 triplánál többet. Viszont nekem olyan tapasztalataim vannak, hogy itt lehet így is hatékony egy játékos. Szerintetek érdemes lehet elmenni a csapatépítésnél ebbe az irányba, vagy ez csak egy olyan fegyver, ami bizonyos matchupoknál működik?

Posted on November - 18 - 2018 at 16:24

Sziasztok!

Teljesen igazad van, abszolút nem jellemző. Szerintem nem annyira hatékony, mint a közeli, de ha működik, akor úttörő lennél valószínüleg! :) Tavalyi Bl kvalifikáció 3. meccsén összefutottam a Sportacus(szerb) csapatával, akinél Trower nevezetű játékosa kifejezetten 3 pontos dobó (mind a saját ligájában mind a BL ben 30-40 %al dobja a hármasokat). És annak ellenére, hogy a védekezésem nem túl acélos és a játékosra is csak 60 % véd fókuszt állítottam, 6 kísérletből 2-t dobott be, ami sztem nem túl nagy százalék. Azt azért hozzá tenném, hogy nem emiatt kaptam ki több, mint 50 ponttal :D

Szóval ha ebbe az irányba mész, én mindenképp kíváncsi lennék mik az észrevételeid és tanácsaid a későbbiekben!

Posted on November - 20 - 2018 at 19:43

Sziasztok!

Teljesen igazad van, abszolút nem jellemző. Szerintem nem annyira hatékony, mint a közeli, de ha működik, akor úttörő lennél valószínüleg! :) Tavalyi Bl kvalifikáció 3. meccsén összefutottam a Sportacus(szerb) csapatával, akinél Trower nevezetű játékosa kifejezetten 3 pontos dobó (mind a saját ligájában mind a BL ben 30-40 %al dobja a hármasokat). És annak ellenére, hogy a védekezésem nem túl acélos és a játékosra is csak 60 % véd fókuszt állítottam, 6 kísérletből 2-t dobott be, ami sztem nem túl nagy százalék. Azt azért hozzá tenném, hogy nem emiatt kaptam ki több, mint 50 ponttal :D

Szóval ha ebbe az irányba mész, én mindenképp kíváncsi lennék mik az észrevételeid és tanácsaid a későbbiekben!

Én úgy gondolom, hogy hosszútávon ebben a játékban a taktikai lehetőségek miatt nem árt, ha van 3-4 jól dobó játékos a csapatban. Főleg, hogy szerintem ez a meccsmotor sokkal jobban szereti a támadó felfogású csapatokat, mint a charazay, és egy jó manager jó fókusszal levédi a csak magasokkal támadó csapatokat. Hátvédeknél meg hatékonyabb a jó kinti dobás az eddigi tapasztalataim szerint, de bevallom taktikailag eddig nem ástam nagyon mélyen bele a dolgokba magam, mert ha tehetem tétmeccseken 40 percig fiatalokat játszatok soft beállítással. Én azért vágtam bele ebbe a játékba, mert sokkal több taktikai opció volt felvázolva és bízom benne, hogy ez így is lesz.

Másik gondolat, ami most felmerült bennem, hogy jelenleg nem éri meg ülni a pénzen a játékban, mert brutálisan leértékelődik a pénz. Kb. a játékosokat se éri meg eladni, ha nem veszel a pénzből valakit, mert egy szezon múlva már lényegesen kevesebbet fog érni az az összeg. Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet, vagy milyen játékosokba érdemes fektetni a pénzt?

Posted on November - 22 - 2018 at 11:20

Én úgy gondolom, hogy hosszútávon ebben a játékban a taktikai lehetőségek miatt nem árt, ha van 3-4 jól dobó játékos a csapatban. Főleg, hogy szerintem ez a meccsmotor sokkal jobban szereti a támadó felfogású csapatokat, mint a charazay, és egy jó manager jó fókusszal levédi a csak magasokkal támadó csapatokat. Hátvédeknél meg hatékonyabb a jó kinti dobás az eddigi tapasztalataim szerint, de bevallom taktikailag eddig nem ástam nagyon mélyen bele a dolgokba magam, mert ha tehetem tétmeccseken 40 percig fiatalokat játszatok soft beállítással. Én azért vágtam bele ebbe a játékba, mert sokkal több taktikai opció volt felvázolva és bízom benne, hogy ez így is lesz.

Mindenképp kellenek alacsony jól dobó játékosok, egyébként esélytelen.. én személy szerint cselezést jobban favorizáltam a dobásnál, most próbálom egyensúlyba hozni, hogy mindekettő legyen.

A taktikába túl mélyen nem is nagyon tudjuk magunk beleásni, addig míg nem kiegyensúlyozott a bajnokság. Két fontos meccsen beállítom ami eddig bevált. Ez egyelőre bajnokságban elég, de sajna a BL-ben rendre elvérzek hasonló erősségű csapatok ellen is, sztem pont emiatt.

Ha nézted a videót a Mobil appról amit legutóbb felraktak, 4perc 44nél egész bíztatóan néz ki a Quick Tactics:Isolation, Pick & Roll, Motion offense, Triangle Offense,Post offense, 3point offense. Ha tényleg ezek is bekerülnek a játékba, akkor lesz csak igazán érdekes. Én reménykedem..:)

Posted on November - 22 - 2018 at 11:45

ha tehetem tétmeccseken 40 percig fiatalokat játszatok soft beállítással. Én azért vágtam bele ebbe a játékba, mert sokkal több taktikai opció volt felvázolva és bízom benne, hogy ez így is lesz.

Nekem tetszik ahogy te adod veszed a játékosokat, és ahogy nézem nagyon szép haszonnal. Nyilván egyre drágábbak lesznek a játékosok és nem egyszerű lépést tartani. Én nagyon rossz üzletember vagyok, eddigi eladásaim is siralmasak, a másik dolog, hogy nem szívesen válok meg a játékosaimtól akiket már szezonok óta edzetek és érnének is valamit. Gyűjtögetek elsősorban stadion bevételből és mivel  minőségi center hiányt látok a piacon én azt vennék, fektetnék.

A Lindert legutóbb én is néztem mikor kitetted, gondolkoztam, hogy elvigyem. Jól volt edzetve és pont beillett volna a következő  szezonok edzetésébe nálam. A Balázs Antallt meg gyönyörűen kinevelted, 4 csillag és tuti 10 körüli tapasztalat, de lehet keveset mondtam. kíváncsi lennék, hogy néz ki:) anno mikor piacra tettem, az egy évvel fiatalabb Dömötör és közte gondolkodtam melyiküket érdemes megtartani, de nálam csak elveszett volna.