LATEST POSTS

friendly plz

Global (English Only)/Friendly Games

Mislim da postoji neki bug. Ja sam već pisao na forumu kako postoji problem prilikom bidovanja igrača i da se vreme ne produžava uvek kako treba. Meni je već par igrača tako otišlo pogotovu kada bidujem preko moba. Zato sada čim vidim da nije moj bid (F5 stalno radi) odmah udaram i ne čekam da uđe u poslednji minut. 

Ex-Yu/KLS (Super liga ili kako vec..) :)
FORUM FACTS
8507 Posts 186 Threads 2266 Members coachkyp Latest Member 0 Currently Online

Endžin

Posted on August - 03 - 2017 at 16:09

Imam jednu nedoumicu u vezi funkcionisanja endžina i skilova, pa mi pade na pamet da otvorim i temu u kojoj bi mogli da delimo iskustva o tome kako funkcionišu mečevi.

Mene zanima vaše mišljenje o odnosu PM i snage u napadu. Moji igrači imaju otprilike 2x veći PM od snage i ne može se reći da baš razbijaju, ali nisu toliko ni loši. Kakav je odnos kod vaših najboljih skorera sa C i PF pozicija?

Posted on August - 3 - 2017 at 16:21

Šta je bolje i kako će se pokazati zavisi protiv kakvog igrača igra i kako su oboje podešeni. Ne samo za PM i snagu, nego i za druge stvari.

Ova igra je još na početku i ocene su još niske (u odnosu na budućnost) ali koliko mogu da primetim ima važnosti kakve su postavke, ali je najvažnije protiv kakvog igrača igra tvoj igrač.

Posted on August - 3 - 2017 at 16:48

Šta je bolje i kako će se pokazati zavisi protiv kakvog igrača igra i kako su oboje podešeni. Ne samo za PM i snagu, nego i za druge stvari.

Ova igra je još na početku i ocene su još niske (u odnosu na budućnost) ali koliko mogu da primetim ima važnosti kakve su postavke, ali je najvažnije protiv kakvog igrača igra tvoj igrač.

Pravljenje dobre taktike se sastoji iz dva dela:
Prvo je bitno da upoznas dobro svoje igrace, i da znas ko sta moze i sta ne moze. Tako ces postaviti najbolje naredbe za svakog svog igraca. Da iskoristis od svakog najbolje karakteristike, a najlosije da sakrijes.
Drugi deo dobre taktike je da se prilagodis protivnicima. Da skautiras njihove igrace i taktike i da modifikujes svoju da sto bolje parira protivnickoj.

Posted on August - 3 - 2017 at 19:56

e bre al filozofirate kao da ste u skupstini. jos samo da kazete da ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti :)

Pretpostavljam da ovo moje pitanje spada u ovaj deo, upoznaj svoje igrace

Posted on August - 3 - 2017 at 20:31

Evo konkretno:

Većinu igrača koje sam dobio su bili relativno loši, u stvari dobio sam stvarno loš tim gde sam gubio ladno od svih. Kupio sam 1 pleja i redefenisao pozicije skoro svima i dobio sam npr (za tu beton ligu) odličnog PF od pleja/beka, jednostavno igrač nema nikakvu visinu ali je imao odlične ocene za krilnog centra.  I ekipa je počela da pobeđuje.

Ovde ne možeš imati igrača za sve i ako to pokušaš samo ćeš izgubiti vreme. Jednostavno uzmi taktiku za koju misliš da će biti dobra i treniraj igrače u tom smeru.

E sad i najkonkretnije. Ako sam shvatio: kolika je snaga potrebna, pa ako svi budu trenirali snagu biće potrebna visoka cifra i obrnuto. Ja u svom timu imam centre koji imaju nižu snagu, ali imaju više druge ocene i one koji imaju višu snagu (za ovaj nivo igrice), ali su slabiji u drugim segmentima. U zavisnosti od tih ocena im i dajem zadatke i za sada to funkcioniše.  Idealno bi bilo da centar ima što više PM, snagu, ali i brzinu, odbranu, šut što viši.... ali to je nemoguće. Zato mislim da je bolje da se specijaliziraju jer igrač sa prosečnim ocenama neće moći nešto više uraditi u ovoj igrici.

Možda će i ovde vremenom doći do tačno preciziranog treninga centara, kao u cbm, za napadače i defendere. Ali ovde ima i nekih dodataka na koje treba obratiti pažnju. Za sada svi istražujemo kako i koliko.

Možda ću istrenirati centra sa snagom kao primarnom ocenom, i sa malo nižim PM i def. Bilo bi to zanimljivo i pokazalo bi koliko je snaga važna i u napadu i u odbrani. U rl košarci je snaga za centre možda i najbitniji faktor, ovde zna mimi😁

Posted on August - 5 - 2017 at 23:32

Vidim tema je vezana za endžin pa se nadam da ovde mogu da se postave neka konkretna pitanja i da se dobiju i takvi odgovori od tvoraca igre. 

Već drugu utakmicu za redom u poslednjoj četvrtini postavljam spoljnog odbrambenog igrača sa 14 def brzina 8 + agg odbrana na igrača od kojeg očekujem da napada. I taj igrač me ipak napuni. Zar je odbrana 14 mala za ovu fazu igre?

Isto mi se desi (2. četvrtina danas SG pozicija) da napadnem sa pristojnim napadačem rupu (ako se ne varam taj ima prilično niske ocene odbrane i brzine) i moj napadač ima šut 2/5 uz 3 izgubljene lopte! 

Bio bih vam zahvalan ako bi ste mogli da analizirate te situacije i ponašanja igrača i da kažete da li je to logično ponašanje i da li je tako naštelovan endžin.

Posted on August - 6 - 2017 at 00:14

Vidim tema je vezana za endžin pa se nadam da ovde mogu da se postave neka konkretna pitanja i da se dobiju i takvi odgovori od tvoraca igre. 

Već drugu utakmicu za redom u poslednjoj četvrtini postavljam spoljnog odbrambenog igrača sa 14 def brzina 8 + agg odbrana na igrača od kojeg očekujem da napada. I taj igrač me ipak napuni. Zar je odbrana 14 mala za ovu fazu igre?

Isto mi se desi (2. četvrtina danas SG pozicija) da napadnem sa pristojnim napadačem rupu (ako se ne varam taj ima prilično niske ocene odbrane i brzine) i moj napadač ima šut 2/5 uz 3 izgubljene lopte! 

Bio bih vam zahvalan ako bi ste mogli da analizirate te situacije i ponašanja igrača i da kažete da li je to logično ponašanje i da li je tako naštelovan endžin.

Za odbranu inside bitnu ulogu igra snaga brzina je vaznija outside.

Sto se druge cetvrtine tice nije njegov igrac uopste toliko los u odbrani u odnosu na tvog napadaca koji je napadao tu poziciju. Ne zelim da otkrivam nicije skilove i podesavanja ali tvoj igrac jednostavno nije imao dovoljno driblinga da probija tu odbranu uspesnije. Za zadnju cetvrtinu opet jeste tvoj igrac dobar u odbrani i trebao je bolje da odigra ali izgleda da ga je tu lose pogodio random 😟 ali opet nemoj da podcenjus ofanzivni potencijal protivnika koji je jako dobar niti to da je i tvoj protivnik mozda koristio agresije kao i ti.

Posted on August - 6 - 2017 at 14:02

Sto se druge cetvrtine tice nije njegov igrac uopste toliko los u odbrani u odnosu na tvog napadaca koji je napadao tu poziciju. Ne zelim da otkrivam nicije skilove i podesavanja ali tvoj igrac jednostavno nije imao dovoljno driblinga da probija tu odbranu uspesnije. Za zadnju cetvrtinu opet jeste tvoj igrac dobar u odbrani i trebao je bolje da odigra ali izgleda da ga je tu lose pogodio random 😟 ali opet nemoj da podcenjus ofanzivni potencijal protivnika koji je jako dobar niti to da je i tvoj protivnik mozda koristio agresije kao i ti.

Ovo malo nema logike da za odbranu inside treba snaga a za outside brzina kod spoljnih igrača.

Po tome ispada da bek setovan inside ne probija licem ka košu da ide na ulaz, ne pravi back door nego igra isključivo na snagu do koša. Znači kad je svih 5 podešeno na unutra svi se guraju u reket?! Pošto je fokus na 100% znači da onaj odbrambeni centar koji bi trebalo da bude u reketu će da se skloni (jer mu fokus 100% ne dozvoljava da pomaže) da taj snažni bek može da se dogura do zicera i da dâ koš? 

Možda ja to pogrešno interpretiram, ali logičnije mi je da spoljnom treba snaga kad pomaže u odbrani protiv centra ili kad neko pomaže kad krene on na ulaz.

Posted on August - 6 - 2017 at 14:38

Ovo malo nema logike da za odbranu inside treba snaga a za outside brzina kod spoljnih igrača.

Po tome ispada da bek setovan inside ne probija licem ka košu da ide na ulaz, ne pravi back door nego igra isključivo na snagu do koša. Znači kad je svih 5 podešeno na unutra svi se guraju u reket?! Pošto je fokus na 100% znači da onaj odbrambeni centar koji bi trebalo da bude u reketu će da se skloni (jer mu fokus 100% ne dozvoljava da pomaže) da taj snažni bek može da se dogura do zicera i da dâ koš? 

Možda ja to pogrešno interpretiram, ali logičnije mi je da spoljnom treba snaga kad pomaže u odbrani protiv centra ili kad neko pomaže kad krene on na ulaz.

Lose interpretiras 😉 

Bek koji napada kos i krece spolja potreban mu je dribling i brzina da probije ali i snaga kada vec probije i krene ka kosu, ukoliko nema snagu odbrambeni igrac moze u najmanjem kontaktu da ga izgura (ovako je u stvarnosti lagani igraci ukoliko u startu ne naprave veliku prednost ne prolaze do kosa jer obicno budu izgurani da tako kazem jer jednostavno ovde ima dosta kontakta i ukoliko si dosta jaci i najmanjim kontaktom mozes da usmeris igraca u stranu i dalje od reketa). Zato snaga igra ulogu i u napadu i u odbrani, opet nemoj pogresno da mislis da je to najveci uticaj ali ako tvoj igrac ima snagu 2 a moj ima snagu 9 to vec daje prednost mom igracu ukoliko su im ostali skilovi na istim vrednostima. Gledaj ovako bekovi ne driblaju u reketu dribling se zavrsava ranije uglavnom, u reketu obicno bude kraj akcije dvokorak, produzeni korak ... ajde da ne nabrajam sad. Ukoliko tvoj igrac driblingom i brzinom nije steko dovoljnu prednost da se oslobodi od mog igraca jer moj igrac ima jaku odbranu i brzinu takodje onda se gleda snaga u njihovom medjusobnom duelu. To je opet nesto kao tvoj igrac se krece ka kosu i ulazi negde u reket ali moj igrac je idalje uz njega i tu obicno se ide na kontakt telom (obicno inicira napadac da stvori bolju poziciju ili probije do kosa) ali moj igrac je jaci i tvoj igrac se odbija od mog i biva primoran da ode u stranu i sutira iz lose pozicije 😀

E da a to sto igraju inside ne znaci da ce svi da se guraju unutra vec kad napadaju ici ce do kosa a bekovi ce pocinjati sa svojih spoljnih pozicija.

Engin nije napravljen da jednostavno gleda aha tvoj def 14 moj drib 17 = moj pogadja 90%. Engin racuna celu akciju znaci od kog je dobio pas, kakav pas, dal je uspeo da izgradi poziciju, dal je uspeo da probije ako jeste koji centar ga ceka u reketu ako nije odakle je primoran da sutne pa ako je dalje od kosa gleda sut igraca i poziciju kakvu je stvorio .... znaci racuna sve delove akcije jednostavno da kasnije kada dodju 2D i 3D engin moze lepo da se isprati sta se dogadja. Znaci engine prati celu akciju i sve vreme racuna sta se desava u svakoj situaciji.

Posted on August - 6 - 2017 at 15:18

Čitam ovo i smijem se 😂😂😂. Ko vas pohvata dam mu Nobela 😀😀. Zakompliciraste jednostavnu igru zkroz 😉

Posted on August - 6 - 2017 at 15:34

Čitam ovo i smijem se 😂😂😂. Ko vas pohvata dam mu Nobela 😀😀. Zakompliciraste jednostavnu igru zkroz 😉

Nije toliko komplikovano 😉 samo dok pohvatate koje su najbolje kombinacije za koju poziciju i ulogu 😀 Engin smo gledali da sto bolje prikazuje i sto realnije stvarne situacije, trebace sigurno tu jos twikovanja i finog podesavanja ali smo zeleli da sto realnije gleda situacije i da korisnici mogu da podesavaju taktiku i formiraju ekipe sto je moguce blize realnosti 😉