LATEST POSTS

friendly plz

Global (English Only)/Friendly Games

Mislim da postoji neki bug. Ja sam već pisao na forumu kako postoji problem prilikom bidovanja igrača i da se vreme ne produžava uvek kako treba. Meni je već par igrača tako otišlo pogotovu kada bidujem preko moba. Zato sada čim vidim da nije moj bid (F5 stalno radi) odmah udaram i ne čekam da uđe u poslednji minut. 

Ex-Yu/KLS (Super liga ili kako vec..) :)
FORUM FACTS
8507 Posts 186 Threads 2266 Members coachkyp Latest Member 0 Currently Online

ME i uticaji na skriptu

Posted on July - 18 - 2017 at 20:19

Pošto je igra još u nastajanju mislim da bi bila interesantna ova tema i diskusija o tome. Namerno sam upotrebio eng. skraćenicu i našu reč da bi bilo što ravnopravnije.

Za početak o randomu. Koliko je stvarno poželjan random i da li se on može ostvariti i drugim sredstvima osim slučajnom? Pošto sam igrao sportske menadžere sa mnogo randoma kao i sa skoro 0 randomom, moje mišljenje je da je za duže igranje mnogo bolje svesti random na minimalu a uvesti druge parametre koji će moći dati odlučujuć uticaj, kao što su npr.: pojedinačno iskustvo igrača, timsko iskustvo (2 igrača koja duže igraju zajedno mogu mnogo efikasnije uraditi određenu akciju, npr 2-na-2), iskustvo trenera u ekipi, manja domaća hala (primer: uticaj Pionira na protivničku ekipu), uvođenje psihologa u igricu, zatim tzv domaći igrači koji bi imali dodatni bonus i itd.

Možda bi trebali ubaciti i psihološku stabilnost igrača koja bi bila dodatna vrednost, slično iskustvu. Ona bi bila veoma značajna pri igranju važnih utakmica (NT, zadnjih minuta derbija ili finala,...) za pravljenje faula, izvođenju slobodnih bacanja i samom doprinosu hemije tima u tim utakmicama.

Posted on July - 19 - 2017 at 10:19

Interesantnu temu si započeo.

Randoma ima svuda oko nas i neizostavan je deo u simuliranju mnogih sistema. Pažljivo pratimo situaciju u MBT-u i mogu reći da je poprilično kompleksna tema. Malo li se makne u pogrešnu stranu može doći do puno neželjenih efekata npr. nerealnih statistika. Velika nam je pomoć da čujemo i vaše viđenje trenutne situacije.

Što se tiče ostalih ideja - dobre su ti i idu u smeru MBT cilja da nam igrači imaju karakter i budu što osobeniji. Npr: Petar Petrović: bek razbijač, teško zaustavljiv kad krene na obruč, nije sklon povredama, nema srca za završnicu, prgav i često dobija tehničke (i ružna mu devojka) :).

Posted on July - 29 - 2017 at 10:37

FORMA IGRAČA - forma bi trebalo da značajno utiče na igru igrača, ali tek kada se kretanje forme precizno determiniše. Nikako da je u većini slučajna vrednost.

Mogla bi da zavisi od toga: da li igrač igra ili je većinom na klupi, da li je na tvrdom, normalnom ili mekom podešavanju, da li je na transfer listi, koliko se igra na njega (da li je podešan na često, šutiraj ili kada se to (možda) uvede da se igra na njega u poslednjim napadima), koliko je u klubu, da li je tzv domaći igrač, od samih rezultata i pozicije tima na tabeli (možda manja zavisnost forme od ovih stvari), godina i iskustva igrača,...

Dok se ne uvede precizna zavisnost promene forme ona ne bi smela da značajno utiče na igru, jer bi to onda bila igra na sreću i random, a ne igra menadžera koji pokušavaju svojim umećima da vode tim. Po meni bi to bio neozbiljni BM.

Posted on July - 29 - 2017 at 13:12

FORMA IGRAČA - forma bi trebalo da značajno utiče na igru igrača, ali tek kada se kretanje forme precizno determiniše. Nikako da je u većini slučajna vrednost.

Mogla bi da zavisi od toga: da li igrač igra ili je većinom na klupi, da li je na tvrdom, normalnom ili mekom podešavanju, da li je na transfer listi, koliko se igra na njega (da li je podešan na često, šutiraj ili kada se to (možda) uvede da se igra na njega u poslednjim napadima), koliko je u klubu, da li je tzv domaći igrač, od samih rezultata i pozicije tima na tabeli (možda manja zavisnost forme od ovih stvari), godina i iskustva igrača,...

Dok se ne uvede precizna zavisnost promene forme ona ne bi smela da značajno utiče na igru, jer bi to onda bila igra na sreću i random, a ne igra menadžera koji pokušavaju svojim umećima da vode tim. Po meni bi to bio neozbiljni BM.

Ne razumem kako tvrdo ili meko podešavanje kao ni starost u klubu i nacionalnost mogu da utiču na formu?

Tvrdo / normal / meko podešavanje već utiču na umor. A umor utiče na učinak igrača.

U pravu si da treba neki potezi menadžera da utiču na formu igrača, ali ipak mislim da bi trebao da postoji i neki mali random da bi bila igra realnija. Jer u rl se desi da se igrač razboli, ostavi ga devojka, zaglavi u kafani, postane ćale... I to utiče na formu, a čist je random na koji trener ne može da utiče.

Posted on July - 29 - 2017 at 15:21

Gradjanin je dao neke dobre predloge a i nebans je upravu za to od cega sve zavisi forma u RL tako da obojica ste dali odlicne sugestije i nama je i cilj da forma bude vezana i za postupke menadžera i malo od randoma. Zabelezio sam ove vase sugestije i u krajnjem enginu sigurno ce biti nesto slicno tome. Cilj nam je takodje da menadžer pokaze i svoje umece i da proceni kada kog igraca da ubaci u igru, dal boljeg igraca koji nije u formi ili malo slabijeg koji je u odlicnoj formi jer i to je odlika dobrog menadžera.

Posted on July - 29 - 2017 at 17:37

Ne razumem kako tvrdo ili meko podešavanje kao ni starost u klubu i nacionalnost mogu da utiču na formu?

Tvrdo / normal / meko podešavanje već utiču na umor. A umor utiče na učinak igrača.

Naravno da treba da bude i uticaja randoma, ali to treba da bude manji deo.

Meko/tvrdo može da utiče, kao što je forma igrača u rl niska kada se rade pripreme i kada se daje max fizike onda forma ne može da bude visoka jer su igrači previše isrpljeni. Tako ako forsiraš igrača da igra uvek tvrdo i da se zamara i forma mora da bude niža (da postoji jačina u treningu onda bi ona trebala da bude mnogo uticajnija na formu). Umor utiče na više načina i u rl, pored fizike, umoran igrač i psihički je labilniji, ima slabiju participaciju u igri,...

Nacionalnost, pa igrač koji je u tom klubu i počeo je domaći, dok igrač koji je došao ima problema da se prilagodi, odvojen od porodice i prijatelja, ne poznaje igrače i to utiče na formu, jer je i psiha bitan faktor u kretanju forme. Ja sam nabrojao neke mogućnosti, ima i drugih, a verovatno neke nabrojane neće ući u računanje forme.

Posted on July - 29 - 2017 at 21:06

Naravno da treba da bude i uticaja randoma, ali to treba da bude manji deo.

Meko/tvrdo može da utiče, kao što je forma igrača u rl niska kada se rade pripreme i kada se daje max fizike onda forma ne može da bude visoka jer su igrači previše isrpljeni. Tako ako forsiraš igrača da igra uvek tvrdo i da se zamara i forma mora da bude niža (da postoji jačina u treningu onda bi ona trebala da bude mnogo uticajnija na formu). Umor utiče na više načina i u rl, pored fizike, umoran igrač i psihički je labilniji, ima slabiju participaciju u igri,...

Nacionalnost, pa igrač koji je u tom klubu i počeo je domaći, dok igrač koji je došao ima problema da se prilagodi, odvojen od porodice i prijatelja, ne poznaje igrače i to utiče na formu, jer je i psiha bitan faktor u kretanju forme. Ja sam nabrojao neke mogućnosti, ima i drugih, a verovatno neke nabrojane neće ući u računanje forme.

Moglo bi biti ovo lepo uklopljeno, mi smo i razgovarali vec o tome ako umor ode previse preko 100 da automatski obara formu. Videcemo sta sve moze da se primeni a da bude realno a u isto vreme i dobro za igru 👍

Posted on July - 29 - 2017 at 23:06

Nacionalnost, pa igrač koji je u tom klubu i počeo je domaći, dok igrač koji je došao ima problema da se prilagodi, odvojen od porodice i prijatelja, ne poznaje igrače i to utiče na formu, jer je i psiha bitan faktor u kretanju forme. 

Ti ovde više uvodiš novi element: prilagođavanje.

To nema veze sa nacionalnošću. Ko se teško prilagođava na novu sredinu, teško mu je da promeni mesto boravka i u istoj državi. 

Posted on July - 30 - 2017 at 09:21

Nacionalnost, pa igrač koji je u tom klubu i počeo je domaći, dok igrač koji je došao ima problema da se prilagodi, odvojen od porodice i prijatelja, ne poznaje igrače i to utiče na formu, jer je i psiha bitan faktor u kretanju forme. 

To nema veze sa nacionalnošću. Ko se teško prilagođava na novu sredinu, teško mu je da promeni mesto boravka i u istoj državi. 

Pa lokalcu je najlakše, malo je teže onom iz npr NS ode u BG (ili obrnuto), a najteže je npr Meksikancu da se prilagodi u npr Finskoj.  😉

Ne uvodim novi element, imaš slično tome u nekim igricama, kao i u cbm hemija tima.

Edit: I nemoj tu floskule da iznosiš 😄 Naravno da će se brže prilagoditi onaj koji govori lokalni jezik, sličnog je mentaliteta i sl.

Posted on July - 30 - 2017 at 12:44

Pa lokalcu je najlakše, malo je teže onom iz npr NS ode u BG (ili obrnuto), a najteže je npr Meksikancu da se prilagodi u npr Finskoj.  😉

Ne uvodim novi element, imaš slično tome u nekim igricama, kao i u cbm hemija tima.

Edit: I nemoj tu floskule da iznosiš 😄 Naravno da će se brže prilagoditi onaj koji govori lokalni jezik, sličnog je mentaliteta i sl.

E da dobro si se setio hemije tima, to bi bilo dobro da se uvede!

Ja se i dalje ne slažem da nacionalnost treba da utiče na formu igrača.

Takođe mislim da će nekom lokalcu pre da opadne raspoloženje ukoliko dolaskom novajlije gubi minute u igri nego što će strancu da opadne raspoloženje kad promeni državu, pogotovo ako ode u bolje organizovan klub i sređeniju zemlju.

Posted on July - 30 - 2017 at 20:42

Takođe mislim da će nekom lokalcu pre da opadne raspoloženje ukoliko dolaskom novajlije gubi minute u igri nego što će strancu da opadne raspoloženje kad promeni državu, pogotovo ako ode u bolje organizovan klub i sređeniju zemlju.

Iz mog skromnog iskustva to se ne dešava češće, lokalcu je ipak sam klub bitan i dešavanje oko njega. Drugačije gleda onaj ko je odrastao u klubu od onog ko je došao na sezonu ili dve.