LATEST POSTS

Sada sam pogledao i meni stoji ta brojka tako da sigurno je greska.

Ex-Yu/Pitanja

Και το buzzer beater? 

Greek / Ελληνικά/Παίζατε άλλο μάνατζερ;
FORUM FACTS
8377 Posts 184 Threads 2238 Members Kritikaros Latest Member 1 Currently Online

Pitanja

Posted on May - 08 - 2017 at 16:08

Ovde mozete postavljati pitanja u vezi igre.

Posted on September - 13 - 2017 at 20:34

1. Ja imam isto jednog igrača koga sam doveo za pojačanje, ali mu je trening slabo išao. Nema veze, on je sada igrač za sve, samo što mu je uvek forma na crveno (80%) i narandžasto i nije od koristi.

2. Nisam pratio forum i promakla mi je ta informacija da će uticaj forme biti smanjen. Da li je to rešenje dok ne ubacite objekte (ili šta već) za regulisanje forme ili je to definitivna odluka?

Ne to je trajno resenje a kad ubacimo objekte za regulisanje forme oni ce pomagati da se forma regulise ali ce njen uticaj biti smanjen od sledece sezone.

Samo da izrazim neslaganje. Možda malo da ispeglate ekstreme, da ne može celu sezonu igrač da bude u crvenom. Meni je forma, koja je random, najbolji način da se random uopšte ubaci u engin, mnogo bolje nego direktno. Daje šansu slabijoj ekipi da dobije jačeg protivnika i postoji logično objašnjenje (forma) nego eto tako desilo se zbog randoma. A randoma mora da bude da bi bilo neizvesnosti, jer bez toga nema igre. Naravno da će jače ekipe koje gube uvek kukati zbog toga, ali šta sad, dajte im po 10 tokena za poraz od slabije ekipe:P

Ne bih se slozio s tobom

Zasto slabija ekipa ne bi mogla da dobije jacu boljom taktikom? Bolje setovanje, agresije...

Ne treba random, jer random u tom slucaju nagradjuje nepravedno.

Ja sam ubedjen da bih bio medju prva 3 ove sezone da su mi pojedini igraci proveli sezonu zeleni ili plavi umesto sto su bili narandzasti i crveni.

Vidi ovog kakve ima veštine:

Vilho Varma

• Nationality: Finland
  • Height: 212cm
  • Weight: 112kg
  • Position: C
  • SKILLS
  • Defense: 10
  • Shooting: 2
  • Speed: 5
  • Dribbling: 1
  • Strength: 10
  • Post Moves: 14
  • Experience: 6

Jel ti normalno da u duelu sa 18g igracem zabelezi index -3!? Kakav taj 18g igrac treba da bude da razvali ovakvog igraca?

eto to je forma radila ove sezone...

Posted on September - 14 - 2017 at 07:58

odličan je ali ga baš zeza šut. a i ja sam uspevao da praktično prepolovim procenat suta sa 18yo defenderom daleko starijim i boljim igračima (na beku).

Posted on September - 14 - 2017 at 10:04

odličan je ali ga baš zeza šut. a i ja sam uspevao da praktično prepolovim procenat suta sa 18yo defenderom daleko starijim i boljim igračima (na beku).

Ocena Šut nije primarna za centarske pozicije,

Može to 18ak da uradi, ako je treniran za defa + dobri startni položaj. Sadašnji seniori su relativno loši, već imate 18ke koji su na nivou 80% seniora.

Posted on September - 14 - 2017 at 10:48

Jedno brzo pitanje kako bi vi odabrali inside ali outside

191 cm, 91 kg PG

• Odbrana:8
  • Šut:10
  • Brzina:9
  • Dribling:9
  • Snaga:8
  • Post Kretnja:8
  • Iskustvo: 10

Meni sa charazaya ostala navika svi unutra!!!

Ne znam dali ovde moze neki pristojan procenat za 3P da se ostvari (recimo 30%)???

S obzirom na snagu i kretanje ja bi ga tutnuo unutra.

Ja isto, ali bi ga stavio na sg i sutiraj. A na pg onda passera nekog ako imas.

Posted on September - 14 - 2017 at 11:24

Ako bi njega stavili inside, ko bi onda bio out? :)

A sad ozbiljno, ako se svi guraju na inside, zar onda u praksi snaga nije važniji odbrambeni skil i za centre i za bekove od brzine?

Posted on September - 14 - 2017 at 11:26

Može to 18ak da uradi, ako je treniran za defa + dobri startni položaj. Sadašnji seniori su relativno loši, već imate 18ke koji su na nivou 80% seniora.

Bogami meni se čini da bi on mnogo bolje procente za 2 imao da je neka petica ili šestica tu nego dvojka. Da ne govorimo o FT

Posted on September - 14 - 2017 at 11:37

Bogami meni se čini da bi on mnogo bolje procente za 2 imao da je neka petica ili šestica tu nego dvojka. Da ne govorimo o FT

Sut je bitan ako centar primarnim vestinama ne moze da probije odbranu i primoran je da sutira daleko od kosa onda se gleda vrednost njegovog suta ako ima 1 a sutira sa poludistance nece biti mnogo uspesan a ako ima 8 bice dosta uspesniji :)

Posted on September - 14 - 2017 at 11:49

Ako bi njega stavili inside, ko bi onda bio out? :)

A sad ozbiljno, ako se svi guraju na inside, zar onda u praksi snaga nije važniji odbrambeni skil i za centre i za bekove od brzine?

Pa dobro sve naravno i zavisi od protivnicke ekipe. Ja sam recino proslu sezonu znao stavljat svog sg-a na inside i shoot. Ima 8str, 7shoot i 8 brzinu i dribling. Na out su mi bili pg i sf i mogu ti rec da me obrambeno nije puno kostalo, a iznutra je davo solidan broj koseva. Po meni ako se ide na nominalno najjacu petorku protivnika onda ova dva igraca vanjska sta ostanu moraju biti dobri defanzivci. Mislim da u takvim slucajevima strenght moze dosta pomoci, ali naravno svaka je ekipa drugacija pa ne upali bas uvijek naravno.

ja sam probao odigrat prosle sezone cak par utakmica sa svim igracima inside i pobjedio ih jesam (bile su 2/4 tekse utakmice), ali nebi preporucio da se to radi jer ako protivnik to procita onda nece bit dobro haha

Posted on September - 14 - 2017 at 12:00

Ja sam recino proslu sezonu znao stavljat svog sg-a na inside i shoot. Ima 8str, 7shoot i 8 brzinu i dribling. Na out su mi bili pg i sf i mogu ti rec da me obrambeno nije puno kostalo, a iznutra je davo solidan broj koseva. Po meni ako se ide na nominalno najjacu petorku protivnika onda ova dva igraca vanjska sta ostanu moraju biti dobri defanzivci. Mislim da u takvim slucajevima strenght moze dosta pomoci, ali naravno svaka je ekipa drugacija pa ne upali bas uvijek naravno.

Ja sam mislio da inside/outside nalog važi samo za napad, dok igrač brani skilovima def + strength/speed protivnika u zavisnosti od njegove postavke

Posted on September - 14 - 2017 at 13:21

Ja sam recino proslu sezonu znao stavljat svog sg-a na inside i shoot. Ima 8str, 7shoot i 8 brzinu i dribling. Na out su mi bili pg i sf i mogu ti rec da me obrambeno nije puno kostalo, a iznutra je davo solidan broj koseva. Po meni ako se ide na nominalno najjacu petorku protivnika onda ova dva igraca vanjska sta ostanu moraju biti dobri defanzivci. Mislim da u takvim slucajevima strenght moze dosta pomoci, ali naravno svaka je ekipa drugacija pa ne upali bas uvijek naravno.

Ja sam mislio da inside/outside nalog važi samo za napad, dok igrač brani skilovima def + strength/speed protivnika u zavisnosti od njegove postavke

Da inside/outside vazi za napad ali ako tvoj protivnik napada inside tvoj bek recimo ce braniti kombinacijom DEF+STR+SPE a ako on napada outside tvoj igrac branice DEF+SPE+STR kombinacijom. Jer za outside odbranu ti je vaznija brzina od snage a za inside snaga je vaznija od brzine zato ako imas igraca koji ima recimo DEF+STR on ce braniti dobro inside ali outside nece mnogo dobro braniti jer nema speed isto tako i ako igrac ima DEF+SPE a nema STR on ce braniti dobro outside ali ako te protivnik napada inside onda taj igrac nece dobro braniti inside.